Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade staršího PC

Zdravím zdejší machry,
já se v PC hardware moc nevyznám, to spíš v software, ale rád bych alespoň trochu upgradoval své starší PC co do výkonu. Na mysli mám například výměnu CPU za výkonnější. Nepotřebuji z toho mít nejrychlejší PC na světě, ale nárůst výkonu třeba o 20-50% by se hodil :-) V úmyslu je výměna CPU za rychlejší a novější (pokud to půjde)

Specifikace (vyčteno z programu HWinfo):

CPU: AMD A8-6600K
Stepping: RL-A1 (Richland)
Platform: FM2 (PGA)
Cache: 2x64 + 4x16 + 2x2M
MTB: MSI FM2-A55M-E33 (MS-7721)
Chipset: AMD A55 (Hudson-D2)

GPU: AMD Radeon HD 8570D (RICHLAND DEVASTATOR LITE DESKTOP) [MSI]
Chipset: AMD Radeon HD 8570D
Codename: RICHLAND DEVASTATOR LITE DESKTOP
Graphic bus: Integrated
Graphic Memory: 768 MB, DDR3 SDRAM, 64-bit

RAM: 4+4GB, 800 MHz

Případně dodám další info.

Děkuji všem za případné rady, co by se s tím dalo dělat.
Jakub

Se obávám, že ani na těch 20% to nevytáhneš. Nejlepší co do toho můžeš osadit, je A10, což moc raketa oproti téhle A8 nebude. Nějakou relativně dobrou GPU tam taky nenarveš. Ačkoliv asi cokoliv, co se tam dá osadit, bude lepší, jak ten integrovaný šunt.

Deska je určená ale na kancl a multimediální věci, ne na hry, což tomu odpovídají i ty parametry. Je otázka, jestli se ti do toho vyplatí investovat...

Já bych si osobně našetřil na nějaký levnější PC, jestli chceš hrát jen WoT, tak to rozjedou i počítače za 10 000,- úplně v pohodě a třeba si tam nechal prostor i pro budoucí upgrade. Je to lepší varianta než investovat do starého železa, ze kterého toho už moc nevymáčkneš a jeho reálná "provozní" budoucnost je max tak rok-2 roky.

Bezva, konečně odpověď, která mi to trochu objasnila :-)
Já do nového PC ale zatím investovat nehodlám, to až v případě, že ho budu potřebovat využívat k práci. Je to domácí PC, které zapínám defakto už jen na ten WOT. V práci si koukání do PC užiju dost.

Vím, že se dá herní PC pořídit i za těch 10.000 (herní borci už teď určitě dostali infarkt ... :-D )
Tak možná časem, ale pokud by šla sehnat nějaká dobrý grafika třeba starší do 2000,- tak bych jí tam vrazil.

Zdroj je tam aktuálně Chieftec 350W GPA-350S, utáhne to nějakou kartu, nebo ty mají až moc velkou spotřebu?

Se musíš podívat, jakou spotřebu máš v PC teď a co by sis tam případně chtěl vrazit. Obchody vždy zmiňují, kolik karta cca žere. Pokud uvažuješ o novém PC do budoucna, tak tam teoreticky můžeš vrazit už i něco používaného ale dal bych si pozor, aby ti někdo neprodal seškvařenou kartu.

https://www.userbenchmark.com/System/MSI-FM2-A55M-E33MS-7721/30600

RX 480 se jeví jako vhodná volba, pokud ji někde seženeš. Nějaká nenáročná verze by mohla vyjít do 1000-2000 Kč? Víc rozhodně ne. Nenašel jsem tedy, jaký to má PCI express slot (ale odhaduju 2. generaci, která je takový standard). Případně můžeš najít ještě levnější variantu, pokud by ti stačila.

Je to 7 let staré. 2 tisíce prostě a jednoduše stačit nebudou. to bys musel mít fakt štěstí a koupit od nějakého známého.
Podle mě nemá cenu kupovat nějakou 5let starou grafiku před smrtí aby ses vešel do 2tisíc.
V prvním kole bych to viděl na grafiku a zdroj.
edit: možná počkat po vánocích co se objeví na aukru a spol.