Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem řezací plán free

Zdravím,

existuje nějaký free program nebo web pro sestavení řezacího plánu?

Tím myslím: mám tyče 2m dlouhé. A někdo pošle poptávku na 4x206mm, 2x469, 2x469, 4x 574, 16x 726mm. Kolik na to potřebuji kusů tyčí.

díky

Excel + řešitel.

edit: tohle je klasická optimalizační úloha. Je to úplně klasická minimalizační úloha, kde budeš mít počty a délky, které budeš muset podrobit několika omezujícím podmínkám (např. součet max. 1980), počet jednotlivých dílců musí být roven požadovaným, pouzke kladná celá čísla atd. Vypadne ti matice, kterou ti Excel s Řešitelem zchroustá do optima.