Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Možná ztráta funkcí přechodem na Custom ROM?

Kupuju si nový telefon, konkrétně Xiaomi Redmi Note 8 Pro a jelikož už jsem v minulosti měl Xiaomi, vím, že mi MIUI moc nevyhovuje. Telefon je kupován z bazaru, takže není záruka. Moje otázka je ta, jestli je možné, že přijdu o nějaké funkce telefonu stáhnutím Custom ROM, nebo to bude úplně stejné? Například funkce tetra-cell (sdružování 4 pixelů do jednoho u fotek). Díky

To těžké posoudit, když nepíšeš ani, co za custom ROM chceš. Většinou se tam ale tyhle detaily u instalačky píšou nebo zkus kontaktovat někoho, kdo na tom pracoval. Custom ROMky dělají většinou lidi, kteří vědí, že co si neudělají sami, to nemají. Nemyslím si, že by byl pro ně problém ti odpovědět na otázky.

Pochopitelně pak záleží i na tom, jestli je funkce spjatá jen s ROM nebo obecně celým systémem. Průser je, když to je jen v rámci aplikace a je to tovární appka, která nejde stáhnout z obchodu a z netu se ti nenainstaluje.

Jestli víš, jak si tam nahrát vlastní ROMku, víš i jak tam zpět hodit původní systém. Nejlepší bude to zkusit :-) Ostatně pokud tě netrápí záruka, netrápí tě pak už nic.

Předpokládám, že máš vše nastudováno co se týče flashování.
Výhoda custom rom je, že si můžeš dát google cameru a ta nemá mezi apkami na focení konkurenci.

Osobně doporučuji crDroid.

Zběžně jsem se koukal na romky a žádný jsem nenašel, tak nevím co tam chceš dát.