Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Office Picture Manager

Nedávno som zistil že chcem upraviť obrázok a nastal problém. Používam total commander a tam sa mi zobrazuje v akom programe
sa mi zobrazuje obrázok. Väčšinou je Windovs prohlížeč obrázkov. Donedávna keď som to chcel zmeniť prašiel som na vlastnosti dal som
zmeniť a objavili sa tam viaceré programi vrátane picture manager. Klikol som na zvolený program a bolo to vybavené. Obrázok sa zobrazoval v tom programe. Neviem si predstaviť prečo ? Samostatne to viem otvoriť v štart-všetky programi ...atď
Ďakujem.

Pane, Stále mám dojem že to nepoužívate. Je to v jednoduchosti a pohodlí. Skúste si to v windows prieskumníkovi alebo ako ja
používam Total Commander . Mám OS Win 7. Tieto veci čo mi navrhujete sú bezpredmetné. Ako som už uviedol na začiatku vlákna
obrázok si otvorím v akokoľvek programe. Prosím skúste si to o čom hovorím.

Pane neviem či niekto kto tu diskutuje používa prieskumník Windows alebo total commander. Keď sa nastavíte na nejaký obrázok
stlačíte pravé tlačítko myši naskočí tabuľka a v nej je "vlastnosti" Zobrazí sa Vám v čom je obrázok uložený. Zároveň je tam ponuka
"zmeniť!. Keď na ňu kliknete zobrazí sa ponuka viacero programov, ale Ofice Picture Manager tam nie je. Ja som to popísal hneď v úvode .Poprosil som o radu pretože som dlhodobo používal bolo to tam a teraz sú tam programy ktoré tam boli,keď na niektorý kliknem tak sa to zmení. Keď z toho vystúpim a prejdem na prieskumníka a idem na ten obrátok alebo fotografiu zobrazí sa v zvolenom programe. .Zaujímal ma hlavne technický problém a nie ako si ukladať fotky ( to sa týkalo obrázkov) a čím ich otvárať. Ďakuje všetkým za odpovede. Prosím ukončime toto vlákno.

S pozdravom David

Když tam ten tvůj program není, sjeď v té nabídce až dolů a tam si ho přidej.
Další aplikace
popřípadě pak
Najít jinou aplikaci v tomto počítači

V tom obrázku výše (z Total Commanderu) je to nastavitelné stejně pohodlně…

Třeba sis ten Office Picture Manager odinstaloval. Nebo ti to něco odinstalovalo.

Total Commander používám, Průzkumník nikoli.
Ale teprve nyní jsem pochopil, jakým (nestandardním) způsobem to děláš a prozradím Ti malé tajemství - postup, který tu uvedl L-Core, vede ke stejnému dialogovému okno, jako ve Tvém případě a navíc je kratší:
Tvůj postup: Klik na soubor pravým tlačítkem -> klik na Vlastnosti -> klik na "Změnit" -> Vybrat aplikaci
Standardní postup: Klik na soubor pravým tlačítkem -> najetí na Otevřít v programu (není třeba klikat) -> klik na aplikaci
Pokud v seznamu daná aplikace není, v obou případech je třeba kliknout na "Zvolit jinou aplikaci".