Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s vkladanim dokumentov na sietovy disk

krasny piatok prajem,
potreboval by som poradit. V praci mam problem sa dostat na sietovy disk kde sa ukladaju dokumenty. Do nedavna islo vsetko v poriadku a teraz nam pri ukladani alebo vytvarani zlozky pise len : Pristup k cielovemu priecinku bol odmietnuty. Na vykonanie tejto akcie musite mat povolenie. Fakt som uz skusal kadeco co som nasiel na internete, ale nic nepomohlo. Jedna sa o server s ubuntu. Uzivatelia majú OS win 7,10 . Vcera som sa dostal na jeden pc kde to islo (ale len cez jedno konto, cez druhe to nefungovalo). Tak som presiel kadejake nastavenia a porovnal s inymi pc, ale nanic som neprisiel. Na tom pc s ubuntu su prava nastavene spravne (uzivatelia mozu menit a zobrazit obsah). Ked skusim na hocijakom pc nastavit povolenia tak mi napise, ze mediium je chranene proti zapisu. No to je jedno ked aj na tom pc kde to funguje je to nastavenie take iste ako na nefunkcnych. Za kazdu radu budem vdacny. Pekny den

Na serveri je nastavene ze mozu vsetci citat aj zapisovat. Trz som skusal na serveri ist tou cestou ako na ostatnych pc a tiez mi to nejde. Pise mi: Suborovy system dovoluje len citanie. Ten prikaz mi nic nenajde: System error 67 has occured. Sietovy nazov sa nepodarilo najst.

1. kdo spravuje vaši síť?
2. kdo spravuje server s tím ubuntu? Je to doménový server, nebo jen stanice?
3. kdo spravuje počítače? Jak je nastavený browsemaster?

------------------------------

- Pokud nemáte doménu, pak si uživatelé nesmí na PC měnit hesla a ani přidávat účty.
- pokud není vidět server v síti, pak máte problém s browsemasterem a je třeba to na stanicích vypnout.