Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidané ram a pc se nenačte

Dobrý den,
dokoupil jsem si do pc 1024mb ram bohužel po vložení do slotu se pc zapne, ale obraz je pořád černý.
Sestava:
Intel core 2 cpu 6400+ 2.13ghz
1 Gb ram (2x 512mb 667mhz) A-Data
Biostar tforce p965 Tseries
Ati sapphire hd 2600 xt 256mb gddr3
Předem díky za jakoukoliv radu nebo pomoc jak tyto ram zprovoznit.

Takže bohužel jsem pouzil live update windows a asi ho zalohoval po restartu pc už nenaběhne i s normalníma ramkama je možnost jak bios resetovat nebo ho vratit jak puvodne byl? Zapomel jsem zalohu biosu vypalit na cd.

1. Vypnout PC
2. Vytáhnout ze zásuvky
3. Otevřít PC skříň
4. Najít podle manuálu, kterými piny se resetuje CMOS
5. Resetovat CMOS (nasune se na několik vteřin zkratovací propojka)
6. Vše uvést do původního stavu a znovu zapnout
7. Mimochodem to jsme mohli provést ještě před flashováním nového firmware, mohlo to eliminovat nevhodné nastavení pamětí

takže jsem podle manualu resetoval ten cmos (přepojit ten jumper na 3 pin zapnout pc a nechat 5sec ) nic nového se nestalo tak jsem to zkusil ještě jednou a bohužel pokud je zkratovací propojka na 3 pin pc se ani nezapne..:( už se obávám že jsem něco odpalil:(

Jestli se koukám do stejného manuálu - http://www.biostar.com.tw/app/en-us/t-series/conten t.php?S_ID=18 - tak tam píšou:

Clear CMOS Procedures:
1. Remove AC power line.
2. Set the jumper to “Pin 2-3 close”.
3. Wait for five seconds.
4. Set the jumper to “Pin 1-2 close”.
5. Power on the AC.

Nic o tom, že by mezi kroky 2 a 4 se měl počítač zapnout, tam není. Zapnutí napájení v uvedené fázi může mít za následek opravdu zničení desky.

Věřit bys měl manuálu, cos dostal k desce. Vyndat na hodinu baterku je taky možné řešení.

Ja bych byl rád kdyby se to vubec zaplo alespon do biosu jumper je tam kde byl :( stále se jen točí větračky a funguje mechanika. že jsem tam vubec tu 1gb nacpal spíš mě přijde jako bych žadný bios neměl při zapnutí pc ani nepípne jako u funkcních ramek.

Najprv tam daj len tie povodne RAM moduly, a presne tam kde boli. S RAM modulmi manipuluj pri vypnutom PC (vypnut vypinacom ktory je na zdroji a pockat 10sekund az potom manipulovat).
Potom skontroluj ze je jumper "clear cmos" v spravnej polohe, tam kde bol predtym ako si na to sahal.
Potom zapni PC. Funguje alebo nie ?

Uplne to vypni z elektriky a vyber knoflikovu baterku na 15minut. Daj ju potom nazad a skus zapnut PC. Skontroluj vsetko poriadne aj ten jumper s ktorym si manipuloval ci je dobre nasadeny tam kde ma byt. RAM moduly vyber a znova zastrc.

Dosku normalne mozes reklamovat, s cim si akoze manipuloval? :-?

Nemusel by zarvat, dnes robia BIOS sami cinski debili a tak to potom vyzera :))

Ja som nikde necital ze aktualizoval BIOS, som videl len ze mazal CMOS a zapol pri tom PC, ale asi som nieco prehliadol necital som celu diskusiu poriadne.

Ak zle naflashoval BIOS a nic co som pisal nepomoze, tak nech to odnesie niekde kde mu naflashuju BIOS na externom programatore alebo nech kupi inu dosku, ked sa v tom vrta a nevie to, tak aspon ma ponaucenie.

myslím že to (trochu krypticky) psal zde:

Takže bohužel jsem pouzil live update windows a asi ho zalohoval po restartu pc už nenaběhne i s normalníma ramkama je možnost jak bios resetovat nebo ho vratit jak puvodne byl? Zapomel jsem zalohu biosu vypalit na cd.

edit: vycházím z klasické černé magie, kterou provozují uživatelé při problémech ;-)

Pro tazatele: tak jak to bylo? Aktualizoval jsi BIOS?

V manuálu bude popsán postup jak provést nouzové recovery BIOSu (pokud jsi tedy, jak jsem pochopil, prováděl update BIOSu).

Prosím - dej ten PC někomu, kdo ho dá pořádně do kupy. Aktualizoval jsem BIOSy nespočetněkrát (včetně Windows updaterů) a zatím se mi briketu vyrobit nepodařilo - jak to lidi děláte? :-D

edit: raději nech recovery udělat někoho, kdo rozumí jak PC, tak anglicky (viz. část o resetu CMOS)

edit2: Postup (snad) je na straně 25 manuálu. V podstatě bys měl nahrát BIOS stažený z webu (resp. ten který jsi neúspěšně flashoval z windows) na Flashku nebo disketu a při zapnutí mačkat F12 a následně naflashovat.
Otázka je, zda to bude fungovat na zbriketěné desce... Lepší desky mají buď blbovzdorné reflashery, nebo vyndávací (v soklu) flash RAM, kterou lze naflashovat ve flasheru (já tedy jednou pájel z notebooku SMD flashku a byl to porod..)

Ano, snad. O tom, že tato funkce je použitelná i v případě zbriketění desky se bohužel v manuálu nic nepíše. Ale v tomto případě za zkoušku nic nedáš.

Pokud to fungovat nebude, máš ještě poslední naději, a tou je podívat se na desku, zda má Flash paměť umístěnu v soklu. Pokud ano (tj. není naletována přímo na desce), je možné tuto flash vyjmout, nechat znova naprgat v programátoru a opětovně vložit zpět do desky. Pokud je flashka na desce naletována, obávám se, že jedinou pro tebe schůdnou cestou z této šlamastyky je reklamace (bez upřesnění běsů, které jsi s tou deskou prováděl, samozřejmě ;-))

edit: úplně dole (rozjel jsem nový thread) jsem ti našel řešení, které by mělo fungovat pro obnovu BIOSu

Ak chces mat dualchannel (mas 2moduly v dualchanneli) tak k tomu nemozes (resp. je nezmyselne) nacpat tam jeden samostatny modul, lebo potom nepojde dualchannel. Skus ten novy modul samotny aby si aspon vedel ci funguje. Ak nefunguje ani samostatne, tak je ten modul vadny, alebo tvoja doska nepodporuje taky 1GB modul (vid navod k doske).

Ano díky za tip asi to bude tím v kamenem obchode kde jsem ty ram kupoval mě řekli že me je klidne vymění za ty pro dual, ale ted by mě zajímalo jak opravit ten pc, aby se alepson zapnul dal bych to do servisu, ale netusím jaka by byla cena.

Ak chces mat dualchannel (mas 2moduly v dualchanneli) tak k tomu nemozes (resp. je nezmyselne) nacpat tam jeden samostatny modul, lebo potom nepojde dualchannel.

Ale pojde dualchannel... Mám v PC 2GB RAM, sestávající z modulu 1GB a dvou 512MB; CPU-Z píše že to jede v dual channelu a BIOS píše že jde o "Asymetric dual channel"... Koukal jsem na to jak na optický klam, ale je to tak.

Ono to zavisi od chipsetu a BIOSu, vacsinou taketo veci nejdu. A je aj otazne ci taky dualchannel prinasa to co by priniesol normalny dualchannel. Ono to aj zavisi od toho ako tam tie moduly usporiadas (zmysel to ma len vtedy ked das 2x512 na jeden kanal, a 1G na druhy kanal, ak to BIOS a chipset takto vie tak ano moze to fungovat).

ked das 2x512 na jeden kanal, a 1G na druhy kanal, ak to BIOS a chipset takto vie tak ano moze to fungovat

Takhle to tam je, na jednom je po 512MB (identické moduly) a v druhém je ten 1GB. BIOS i chipset (diluviální Intel 915) to umí, když je to psáno v BIOSu. Přínos sotva ocením, když jsem donedávna měl PC s PIII 1GHz a 512MB RAM...:-)

Zde je postup jak provést BIOS recovery:

http://www.biostar-usa.com/knowledgespec.asp?faqid= 99992

Question:
What do I do if the system BIOS gets corrupted by my attempts to update it?
Answer:
All modern Biostar motherboards are equipped with the BootBlocker technology. This could be your last resort to salvaging a corrupt system BIOS.

1. Make a bootable floppy disk using Windows 95/98/ME.
2. Download the appropriate BIOS file and Award flashing utility from Biostar web site and copy them to the bootable floppy disk. If the Award flashing program isn't named "AWDFLASH.EXE", please rename it to "AWDFLASH.EXE". This is very important.
3. Insert the bootable floppy disk into the floppy drive. Power up the computer.
4. At this point you will not see any video display on the monitor, but the LED on the floppy drive should flash indicating activity.
5. Wait at least 3 minutes, then turn off the system and remove the floppy disk.
6. Power on again. If the BIOS was restored successfully, you will see the familiar POST screen.
7. If the BIOS was not restored, you'd need to return the board to your supplier for replacement.

bližší pokec ještě zde: bootblock.html

tak jako tak budeš potřebovat funkční floppy mechaniku a disketu s DOSem :-)

Takže asi budu vypadat jako totalní 'noob' nemužu si zabohat najít ten awdflash.exe ty co jsem našel byli placené (po zaplacení se odemče download link) na officialních strankach to také není. To co jsem po hodině našel je download.php je tam bohužel až moc verzí nevím kterou potřebuju. Proto prosím o radu někoho, kdo by mě byl schopen poradit:-[

Takže na linku co jsi mě sem přidal jsem našel tyto:
86PEA301.BF
86PEA301.BS
AWARDFLASH_826G_DOS.EXE

Myslím že to bude AWARDFLASH_826G_DOS.EXE který si musím stahnout a přejmenovat na AWDFLASH.EXE bohužel tento soubor nejde stahnout piše to něco ve smyslu že nebyl nalezen..:( mám jim napsat na support?

Takže bohužel nejede ještě mě napadlo přehodit HDD ale asi si tím moc nepomužu protože se bios uklada na zakladovce :(
1) Na pc který se snažím opravit není nastavená v biosu disketová jednotka
2) Nemám žadnou bootovací disketu jen normalní
3) Přes flashku PC nereaguje vubec nevím co mám k tomu dopsat apod
4)Jinak děkuji všem co se mě snažily pomoct moc si toho vážím no nic asi si pojedu pro novou zakladovku :(

Bootovaciu disketu si vyrobis pomocou toho co si stiahnes z www.bootdisk.com
HDD mozes odpojit ten s tym nic nema spolocne (odpoj vsetko co nie je podstatne nechaj len CPU, RAM, grafiku).
Na PC ktory sa snazis opravit nemusi byt v BIOSe nic nastavene, nastavenia BIOSu sa pri crisis flash neberu do uvahy.
Proste tam pripoj disketovku, strc disketu a musi to po zapnuti aspon hrabnut na disketu. Ak nehrabe tak bud to ta doska nevie alebo si disketovku pripojil blbo. Je mozne ze treba po zapnuti mackat nejaku klavesu, pozri si navod k doske.

Ked si do toho funkcneho PC pripojil disketovu jednotku (a doteraz tam ziadna nebola) tak musis v BIOSe niekde v prvom podmenu nastavit FDD na 1.44" a ak stale disketovka nepojde, tak najst v BIOSe aj v podmenu "integrated peripherals" FDC controller a dat na enabled. A zapojit disketovku spravne (za prekrizenie kabla a kabel spravne orientovat, dlhsia strana do dosky a davat pozor kam ide pin1)

P.S. ak to na tu disketu saha (ked zahrka alebo zasvieti LED na disketovke) po tom ako kliknes vo Win v tento pocitac na "A:", tak ti treba len tu disketu naformatovat.

Po prvním zapojení se mě ani v 'tento počítač' neobjevila musel jsem ji povolit v biosu jak jsi psal, když už jsem vše měl hotové disketovou jednotku naistalovanou a přidanou tak po vložení diskety a otevřením vrchlí tento počítač ''Vložte Disk do jednotky A' ráno to ještě zkusím ale bohužel já mám vždy smulu tak to dopadne zase špatně :(