Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidané ram a pc se nenačte

Dobrý den,
dokoupil jsem si do pc 1024mb ram bohužel po vložení do slotu se pc zapne, ale obraz je pořád černý.
Sestava:
Intel core 2 cpu 6400+ 2.13ghz
1 Gb ram (2x 512mb 667mhz) A-Data
Biostar tforce p965 Tseries
Ati sapphire hd 2600 xt 256mb gddr3
Předem díky za jakoukoliv radu nebo pomoc jak tyto ram zprovoznit.

Zde je postup jak provést BIOS recovery:

http://www.biostar-usa.com/knowledgespec.asp?faqid= 99992

Question:
What do I do if the system BIOS gets corrupted by my attempts to update it?
Answer:
All modern Biostar motherboards are equipped with the BootBlocker technology. This could be your last resort to salvaging a corrupt system BIOS.

1. Make a bootable floppy disk using Windows 95/98/ME.
2. Download the appropriate BIOS file and Award flashing utility from Biostar web site and copy them to the bootable floppy disk. If the Award flashing program isn't named "AWDFLASH.EXE", please rename it to "AWDFLASH.EXE". This is very important.
3. Insert the bootable floppy disk into the floppy drive. Power up the computer.
4. At this point you will not see any video display on the monitor, but the LED on the floppy drive should flash indicating activity.
5. Wait at least 3 minutes, then turn off the system and remove the floppy disk.
6. Power on again. If the BIOS was restored successfully, you will see the familiar POST screen.
7. If the BIOS was not restored, you'd need to return the board to your supplier for replacement.

bližší pokec ještě zde: bootblock.html

tak jako tak budeš potřebovat funkční floppy mechaniku a disketu s DOSem :-)

Takže asi budu vypadat jako totalní 'noob' nemužu si zabohat najít ten awdflash.exe ty co jsem našel byli placené (po zaplacení se odemče download link) na officialních strankach to také není. To co jsem po hodině našel je download.php je tam bohužel až moc verzí nevím kterou potřebuju. Proto prosím o radu někoho, kdo by mě byl schopen poradit:-[

Takže na linku co jsi mě sem přidal jsem našel tyto:
86PEA301.BF
86PEA301.BS
AWARDFLASH_826G_DOS.EXE

Myslím že to bude AWARDFLASH_826G_DOS.EXE který si musím stahnout a přejmenovat na AWDFLASH.EXE bohužel tento soubor nejde stahnout piše to něco ve smyslu že nebyl nalezen..:( mám jim napsat na support?

Takže bohužel nejede ještě mě napadlo přehodit HDD ale asi si tím moc nepomužu protože se bios uklada na zakladovce :(
1) Na pc který se snažím opravit není nastavená v biosu disketová jednotka
2) Nemám žadnou bootovací disketu jen normalní
3) Přes flashku PC nereaguje vubec nevím co mám k tomu dopsat apod
4)Jinak děkuji všem co se mě snažily pomoct moc si toho vážím no nic asi si pojedu pro novou zakladovku :(

nepropadej panice. Stáhni si bootovací image diskety jak ti radil MM, zapiš jej pomocí rawrite na disketu, přidej ty dva soubory, zastrč do PC a uvidíš.

edit: jinak ta deska není tak stará - to je na reklamaci, pokud to nerozchodíš.

Ked si do toho funkcneho PC pripojil disketovu jednotku (a doteraz tam ziadna nebola) tak musis v BIOSe niekde v prvom podmenu nastavit FDD na 1.44" a ak stale disketovka nepojde, tak najst v BIOSe aj v podmenu "integrated peripherals" FDC controller a dat na enabled. A zapojit disketovku spravne (za prekrizenie kabla a kabel spravne orientovat, dlhsia strana do dosky a davat pozor kam ide pin1)

P.S. ak to na tu disketu saha (ked zahrka alebo zasvieti LED na disketovke) po tom ako kliknes vo Win v tento pocitac na "A:", tak ti treba len tu disketu naformatovat.

Po prvním zapojení se mě ani v 'tento počítač' neobjevila musel jsem ji povolit v biosu jak jsi psal, když už jsem vše měl hotové disketovou jednotku naistalovanou a přidanou tak po vložení diskety a otevřením vrchlí tento počítač ''Vložte Disk do jednotky A' ráno to ještě zkusím ale bohužel já mám vždy smulu tak to dopadne zase špatně :(

Já se v tom textu moc nevyznám protože jsem po opici. Ale pokud do pc přidáš paměti a ty nechodí kdežto původní chodí tak se neflashuje bios ale ty nové paměti se vyzkouší jinde případně vrátí...