Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Free wifi a TP-LINK TL-WA850RE + Tp-link TL-WR741ND

Zdravíčko, prišiel som si k Vám pre radu.

Idem rovno k veci..v práci máme free wifi ktoré je myslím na +-6hodín potom vás to odpojí a musíte sa znova pripojiť. Problém je v tom že to wifi je pár stien ďaleko :/ teda ja keď nemám čo na práci a som na dennej miestnosti tak nemám žiadne pripojenie proste sa musím totálne presunúť k tomu wifi. Po nejakom čase som objednal repeater : TP-LINK TL-WA850RE, wifi to zlepšilo no stále to nie je ono lebo dosť často signál vypadne pretože v práci máme fakt hrubé steny pre bezpečnosť voči žiareniu (to je na dlho =D).... :( tak ma napadlo. Dal by sa ten repeater používať tak že zo spodu je konektor na klasiku eternetovú pripojku do ktorej by som zapojil sieťak a potiahol si ho až na svoju dennu miesnosť kde by som mal vlastný router napr. tento mam starší doma a nepoužíva sa : Tp-link TL-WR741ND ?? :) a mal v podstate wifi z toho free wifi? :)

čiže zdroj wifi by bolo to free wifi ktoré keď aj tak mám službu sa vobec nepožíva na neho by bol napojený repeater a z repeatru sieťový kábel do routru ktorý by bol na mojej denne miesnosti? :) nevyznám sa vôbec do sieťových zariadení preto si radšej všetko overím aj 2x aby som zbytočne nespravil blbosť.. :)

to uz netusim pretoze to je schovane pod znizenym stropom cize nemam ako zistit ako su tam kable riesene.... ale viem ze to je na kazdom podlazi preto prave ten repeater .. viem ale ze to wifi je od orangu a tam aspon co som pozeral tak sa neda na neho nic napojit myslim kabel... to je ako keby koncove zariadenie ktore robi wifi siet..

Tak snad máte v práci nějakého admina nebo IT technika, který má tohle na starosti? Nebo si tam může každý zaměstnanec zapojovat do sítě co chce?

Repeater není dobrý nápad. To už radši power line adaptéry, pokud by to nešlo jinak. Ale jak píšu výše, měla by to řešit zodpovědná osoba.

Dal by sa ten repeater používať tak že zo spodu je konektor na klasiku eternetovú pripojku do ktorej by som zapojil sieťak...

ano, to by fungovalo.
hodně taky záleží, za kolika zdmi od stropního ap máš ten repeater zapojený a kolik zdí má ještě k tobě - optimálně by měl být na polovině trasy.

ještě lepší by bylo, kdyby repeater uměl změnit režim na client, pouze s lan výstupem: nebude mu klesat průchodnost signálu. tak ne, umí jen repeater/ap.

proč mesh? tobě jde o pokrytí nějakého prostoru?
nebo jen o stažení wifi signálu (na to potřebuješ client) a kabelem ho potáhnout ke svému routeru.

ty stropní ap orange si můžou mezi sebou šířit signál přes jejich lan (píšeš že podhled) nebo přes wds. čili jejich připojení tě nezajímá.