Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Časté výpadky internetu

Zdravím.
Chci se zeptat ohledně O2 Internetu z pevné linky. Neustále mám výpadky v rozmezí od 3 minut až klidně po dvou hodinách. Časy výpadků se mění, ale vždy to jede maximálně necelé dvě hodiny většinou méně..Výpadky trvají od 30 sekund až asi po 3 minuty)
Použil jsem příkaz tracert -d seznam.cz abych viděl kde při výpadku přestane být odezva (viz. přiložený screenshot) https://ibb.co/Wt2yKMZ
Pokud tomu správně rozumím tak první je router který i při výpadku stále odpovídá bez problémů tedy v routeru chyba nebude a první co přestane mít odezvu je 90.183.197.127 (IP address 90.183.197.127 Hostname 127.197.broadband16.iol.cz Provider O2 Czech Republic, a.s. ASN 5610 )
Takže jestli tomu rozumím tak chyba není u mně, ale ze strany O2.
Jde mi o to, že pokud zavolám podporu O2 a vyšlou mi sem technika a ukáže se, že chyba byla u mne tak budu muset platit jeho výjezd sám. Pokud je chyba u nich platit nic nemusím. Prosím o váš názor včem může ještě být třeba další chyba a jestli jsem postupoval správně.

Z přípojky na telefon rovnou do routeru.. a z routeru vývod do setupboxu na telku a další kabely rozvedený po baráku do dvou PC .. a u jednoho PC mám ještě připojený Switch z kterého vede kabel do PC u kterého Switch je a do Další TV (nevyužívá O2 TV pouze pro aktualizace a podobný Smart funkce tv, ale ty nepoužívám). Další kabel ze Switche vede do xboxu (Ten je pořád vypnutý) . V zásuvce el.sítě mám ještě zapojený Wifi range extender a k tomu se připojují věci jako tiskárna,mobyly,tablety dětí a notobook. Problémy mi začali zhruba před 14ti dny a když tu byl technik tak v zapojení routeru nenašel žádnou vadu, ale tvrdil mi něco ve smyslu, že problém může být na ústředně (ta je mimo můj dům), že může být přetížená.. Říkal ještě, že nejspíš by pomohlo nechat snížit rychlost netu celkově, ale o tom nechci ani slyšet páč už teď mám rychlost nějakých 30MB/s (přípojku platím 50MB/s) . Takže pokud by mi to snížili tak je mi ten net k ničemu. Už by to bylo úplně zabržděný:x: Router mám tento: https://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pro-adsl-vdsl/zyxel-vmg8924-b30a.html

Vypadne komplet všechno. Oba PC,Notebook, vše připojené na wifi... Zhruba po 30ti sekundách až 1 minutě internet opět naběhne. Není třeba restartovat router nic... což jsem také mockrát zkoušel. Připojení vždy vydrží různou dobu .. někdy i dvě hodiny +- a někdy to padá i po pár minutách.. Nemá na to ani vliv denní doba padá to jak po půlnoci tak i přes den. Teď mi to třeba běží asi 45 minut .. čekám kdy to znovu padne .. počítám každou chvíli...

A pokud je opravdu chyba na straně operátora tak jaké mám možnosti když technik na místě mi tady řekne, že s tím nic nenadělá ? Prachy po mně chtěj pořád stejný jako by přípojka normálně fungovala. Můžu se nějak bránit ? Nemám tu možnost změny operátora páč bydlím na malém městě je tu jen O2 ... Nic jiného mi tu nenabízejí.

Tak mas proste smolu.
Len mi nehovor, ze v malom meste nemas inu volbu, ked u nas v kazdej zaprdenej dedine su min 2-3 lokalni provideri, takze v meste ich mas urcite niekolko.

Inak je tu este jedna moznost...pomerne casto som vyriesil problem u zakaznika s podobnou diagnozou ako mas ty tym, ze som modem hodil do bridge rezimu a spojenie vytacal az router za nim....castokrat to zazracne znizilo poruchovost linky.
Samozrejme je potreba mat za dls modemom kvalitny router...napriklad Mikrotik nejaky.

V první řadě se podívej do logu routeru, pokud má rovnou logovací sekci DSL, tak přednostně tam.
Další věc je stáří samotného routeru. Problém může být i v něm (stáří více jak 3 roky), případně v přívodním telefonním kabelu, nebo kabelové instalaci v domě.