Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Konec podpory Windows 7

Ahoj,
Na mém obstarožním flašinetu mám naninstalovaný sedmičky - a protože se blíží konec podpory, chtěl jsem se informovat, jestli se mám obávat nějakých trablů. PC používám toliko na čtení, sázení, občas si z torrentů zpirátím nějakej film. Akorát manželka provádí platby přes Georgeho. Bude s tím v budoucnosti nějakej problém, myslíte?
A ještě podotázka. Kdysi když nabízeli update na desítky zdarma, stáhl jsem si to na DVD. Bude ta instalace ještě fungovat, kdyby bylo nejhůř?
Za případné odpovědi převelice děkuji.

Win7 bude fungovať aj po konci podpory, akurát po nejakom čase sa preň prestanú vyvíjať programy, budú len staré verzie, a napríklad u prehliadačoch prestanú fungovať novšie webstranky. Ale to môže trvať aj niekoľko ďalších rokov. Vzhľadom na popularite, podobne ako u xp.

tehdejší instalaci w10 sis stahoval zbytečně, co půl roku je nová verze. tvým klíčem z w7 to má jít stále aktivovat.
když je to starý pc, možná by ho oživilo použití ssd jako systémového disku, na něj instalovat w10.
rozhodující je zapsání aktivace toho konkrétního hw na server ms. pak tam můžeš provozovat zas něco jiného.

konec podpory w7 je to samé jako konec byl podpory xp: nestane se nic.
ten pc je stále bezpečnější, než jsou mobily s androidem - a lidi z toho taky platí nebo lezou do banky.

Taky bych se chtěl optat k tomuto téma. 14. ledna vyjdou poslední aktualizace, je nutno tyto aktualizace stáhnout ještě tentýž den, nebo možnost stažení bude třeba do konce ledna?
2) Bude možno aktualizovat tyto poslední aktualizace přes WSUS Offline Update (pravděpodobně)?

Ale že staré bude možno stahovat klidně x dalších let.

staré aktualizace ještě existují, ale jen přes wsus a podobné krámy.
veškeré stránky se supportem w7 (a s odkazy na aktualizace) mrchosoft smaže, jako to udělal s jím nenáviděnými win xp - a dnes mu stejně překáží právě w7.

u xp je smůla v tom, že aktualizace musely mít svou jazykovou verzi, což přidávalo další chyby do systému. u w7 se to týká jen aplikace ie8-11.
takže i když si někde vygooglím reálný odkaz na stažení konkrétní xp záplaty, jde obvykle jen o anglické verze.

za zničení tohoto supportu a úmyslnou sabotáž aktualizací měly ty svině dostat miliardové pokuty.

1) Môžeš aj po týždni. Že končí podpora - to neznamená, že 14.1.2020 vydajú aktualizáciu a 15.1.2020 už tam nebude. To ukončenie podpory len znamená, že vo februári (únoru) už ďalšia nebude a ani v budúcnosti.
Prípadne - tu https://portal.msrc.microsoft.com/en-US/security-guidance si pre svoj systém zistíš aktualizácie aj po jednotlivých mesiacoch a rokoch a tu https://www.catalog.update.microsoft.com/home.aspx si ich veselo stiahneš.

Vpravo je boxík Aktuality.

V něm je aktualita Přesně za měsíc - 14. ledna 2020 - skončí podpora Windows 7

V aktualitě je odkaz na web Microsoftu s článkem 14. ledna 2020 skončí podpora systému Windows 7

V článku jsou vysvětleny odpovědi na otázky např. Co znamená konec podpory pro mě? nebo Co se stane, když budu dál používat Windows 7? nebo Jak můžu upgradovat na Windows 10 zdarma? a podobně.

Stačí si to jen přečíst. To už za tebe udělat bohužel nemůžu.