Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje disk přes USB

Ahoj, mám v pc klasický hdd s velikostí 2TB. Vyndal jsem ho a strčil do externího rámečku. Připojil přes USB-3 ale disk se nenačte ani za 20 minut (načítá se rychlostí cca 900kB/s ) a pořád se to odpojuje. Zkusil jsem jiný (nový) rámeček ale je to stejný, strčil jsem disk zpět do pc a disk normálně funguje. Na disku je pouze 1 soubor s velikostí 500GB. Disk není šifrovaný. Značka WD BLACK cca 5 let stáří, najeto velmi málo. Nějaký nápad. Děkuji.

Takže jde o 3.5 HDD v krabičce která má vlastní DC adaptér kterým je ten HDD napájen, a celé je to zapojeno do PC do portu USB (snad 3.0 a výše) je tak?
Na jiném PC jsi ho zkoušel?
Tady to odpojovaní jsem již viděl u špatného napájení disku který se pri zatezi odpojil. Ten napájecí zdroj té krabičky s diskem je originál?

Podobný problém jsem potkal s WD VRaptor (10K/RPM), který se mi odpojoval ze stanice která ho měla pravděpodobně problém stabilně provozovat.
Než ti někdo odpoví a budeš mít čas, tak zkus do té krabičky dát jiný HDD jestli bude projevovat stejné problémy.
V PC píšeš že funguje tak jak má, za sebe podezrívam tu krabičku, její napájecí výkon. Teh WD je mimo ten jeden soubor cistej, jednu partition, ma nejaky normalni format ?

O jaké krabičky přesně jde ?
Ano, divné to je, takle by se to chovat nemělo.
(ty krabičky jsou určitě napájeny DC adaptérem zvlášť? Věřím že ano, ale raději se ještě jednou zeptám. USB nemá větší problém napájet 2.5 HDD, 3.5 potřebuje externi napájení. Dva hlavní problémy může dělat hlavně buď napájení, nebo nekvalitní kabláž.
Jestli u nich jde použít třeba jiný kabel, nebo USB tak zkus jiný, viz jak již z jednou zminoval výše uživatel HOST).