Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přechod na Win 10 z win 7

Zdravím, vzhledem k dobrým radám při posledním řešení jsem se rozhodl opět oslovit zdejší rádce.
Mám na svém PC nainstalované Windows, které již na něm byly zakoupeny cca před šesti lety. počítač se začíná zpomalovat, sekat a vyžaduje stále častěji restarty.
Pomůže mi před upgradem na w10 nějaká "obnova do továrního nastavení"?
Nebo mám nejdříve přejít na win 10 a až potom systém vyčistit?
Předpokládám, že formátováním disku C bych přišel i o OS a tak mi to asi ani nedovolí.
Takže jak na to?

Je rozdíl, jestli upgrade proběhne při zapnutém systému, nebo z BIOSu?
Systém mám aktualizovaný, všechno šlape jak má, jen mi vrtá hlavou, jestli zmíněná možnost smazání aplikací atd, ketrou jsem při instalaci 10 použil byla dostatečná, nebo jestli příště bude lepší jít na to jinak.

Upgrad jsem udělal pomocí flasky, při případném reinstalu je nutné použít tu samou flashku, nebo si pak zase stáhnu instalační balíček?

Moc děkuji za váš čas a odpovědi.

Je rozdíl, jestli upgrade proběhne při zapnutém systému, nebo z BIOSu?

Ta fleska se dělá proto aby se to z ní nastartovalo. Takže vjedeš do biosu, nastavíš start z flesky a načte se instalátor.
Dělal jsi to takhle ? Nebo jsi to pustil z windows=upgrade ?

Systém mám aktualizovaný, všechno šlape jak má, jen mi vrtá hlavou, jestli zmíněná možnost smazání aplikací atd, ketrou jsem při instalaci 10 použil byla dostatečná, nebo jestli příště bude lepší jít na to jinak.

Jestli jsi dělal upgrade tak je lepší čistá instalace z flesky. Data přesunout jinam nebo to udělá adresář windows.old (pokud nedáš formátovat disk)
Musíš ale mít nachystané ovladače od výrobce desky /čipset,audio,lan+vga/ ideálně na té flesce.

Upgrad jsem udělal pomocí flasky, při případném reinstalu je nutné použít tu samou flashku, nebo si pak zase stáhnu instalační balíček?

Možné je obojí. Pokud to budeš instalovat za půl roku /až bude novější instalátor/ bude lepší stáhnout nový instalační balíček a "udělat" znovu flesku.

Moc děkuji za váš čas a odpovědi.

Pokud chceš mermomocí desítky, tak:
1) předem si ověřit, že pro ně existují všechny ovladače
2) použít 64bit verzi, vzhledem k 8 GB RAM

Osobně bych na starší počítač W10 necpal (pokud pro to není vážný důvod) a nechal tam dožít W7.

Jsem si myslel, že mám PC tak 5,5 roku a ono už to bude přes 7. Letí to.
Každopádně všechno funguje a doufám že pár let mi to ještě fungovat bude, případně bude stačit jen výměna některých dílů.
Začínám uvažovat o pořízení SSD na systém, ale netuším, jestli by to mělo nějaký vliv.

Stačí založit nový dotaz.

Velikost je individuální, podle potřeb uživatele. Můžeš koupit stejnou kapacitu, jako máš teď HDD - pokud jde o notebook. U stolního PC stačí menší a na odkládání dát se použije plotnovy HDD.

Zapojí se stejně jako současný SATA disk, nic na tom není.