Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - nefunguje upgrade zdarma z Windows 7

Dobrý den, potřeboval bych poradit i touto cestou. Mám Windows 7, které v lednu 2020 končí a chci si do notebooku nainstalovat Win10. Již jsem to asi 3x zkoušel, stáhnout zdarma z internetu, avšak neúspěšně. Předem děkuji za dobré rady :)

Změna slaboduchého předmětu, původně: Windows 10 (host)

diameik [37.188.236.xxx] @karel, 25.12.2019 18:30

Ano, to už mi říkali i na druhém serveru a proto jsem zašel jsem a slyším to opět! Vím co jsem četl a není to rada co potřebuji ..

To je logické.:-)Na druhém fóru prozradili,že Win7 nekončí,tak jdeš sem a divíš se,že tu píšeme to samé?Jenže Ty chceš slyšet,že máš pravdu,protože jsi to přece někde četl.

To jsem si všiml již na druhém serveru, ale mě vadí když mi lidé s kterými jsem si nepotykal tykají .. To si už přesně nevybavuji. 3x to stahuje a instaluje a nakonec že se omlouvají, ale nepovedlo se. Zkusil jsem to i odjinud a uplně to stejný .. Tak přemýšlím kde je chyba a jak to nainstalovat.

Za prvé - tykám tady všem a odjakživa. Nepovažuju to za neslušnost. Ostatní mi také tykají a nevadí mi to. Někomu by mohlo totiž vadit i vykání a požadoval by onikání.

Za druhé, dobu jsi zaspal, protože přechod na Windows 10 Microsoft nabízel několik měsíců a tato možnost skončila 31. prosince 2017.

Já nejsem nějaký král abych požadoval onikání :-D Jen si zakládám na základech slušnosti .. A teď si vemte, že můžu být 60ti letý pán s vyšším postavením a vám 20. Což se vážně tykání ani nehodí :) Tak si ověřte informace, jdou normálně stahovat a také se to uvádí, že teď před skončením Win7 to zdarma jde ..

Takže radu pro mě nemáte ano?

Tohle nikdy řešit nepřestanu, dokud mi člověk tykat bude. Ano, znám starší chlapy co mladým v osobním životě tykají jak kdyby byli nevím co. Akorát se vždy s takovými rozhadám .. Já odpovídám, ale taky mě zdržujete svým jednáním. Já jsem vždy slušnej, milej. Chtěl jsem radu a uplně stejně jak na druhém serveru, že mi všichni tykali a vykládali, že Win7 stále budou, místo nějaké rady nebo aspoň čím by to mohlo být. Hold lidi se asi i na svátky nudí a potřebují rozvířit spory na sociálních sítích ...

Základy slušnosti schvaluju, to nic nemění na tom, že na veřejném anonymním diskuzním fóru tykám. Na postavení (myslím společenské) ani věk se tady nehledí.

Nic si nemusím ověřovat - psal jsem, že přechod na Windows 10 Microsoft už nenabízí, nikoliv že to nejde.

Radu budu mít, až napíšeš nějaké konkrétní informace.

Prečo TI tyká?
Pretože je nepísané pravidlo na VŠETKÝCH fórach a im podobných stránkach TYKAŤ, pretože nik nevie, kto sa za nickom skrýva, či 10-ročný fagan, alebo 100-ročný veterán.

Takže sa TY ukľudni a nerozčuľuj sa, že niekto ti tyká.... tituly pred menom a za menom tu totiž nehrajú žiadnu úlohu. Tu ti môže poradiť dobrou radou práve aj ten 10-ročný fagan, alebo 100-ročný veterán.

A keď si stále zakladáš na svojej "hrdosti" - tak si nechaj poradiť inde, ale za PRACHY - tu sa radí dobrovoľne a ZADARMO.

dal jsem ti odkaz, odkud to jde normálně oficiálně microsoftsky stáhnout. jestli na to nejsi ani schopný kliknout a jen meleš dokola že cosi nejde, k čemu u toho pc vlastně jsi? nemáte v rodině někoho gramotnějšího?
a teď si představ, že tak hloupým lidem bych měl vykat.

d: jenže po instalování mi to ukáže, že se něco nepovedlo.

lb: takže stáhnout to asi jde, v dotazu tvrdíš něco jiného.
a jsi líný napsat nebo dát screen, ve kterém kroku nebo co se nepovedlo. to bude těžké.

toto jsi vůbec nedokázal přečíst, nebo si vybíráš na co neodpovíš.
dej to do servisu, jsi k ničemu.

Když lidem, kteří slušně na správném místě požádají o pomoc, tykáte a i nadále kdy se ozvou a dovolíte si jim napsat, že jsou líní, atd. Tak nevím co čekáte!
Ano stáhnout mi to šlo normálně z jedné stránky i z druhé, které bylo podle informačního videa, avšak nepovedlo se. Nicméně nyní jsem na mobilu a mimo domov, takže tak. Takže to dám asi do toho servisu, tam ke mě budou aspon slušní a přívětiví.

Vaše blahorodí,naučte se líp číst.:-)
Píše se tu,že přechod zdarma skončil před 2 roky,ne že nejdou stáhnout Win10.Stáhnout zdarma tedy ano,na instalaci ale pak ovšem potřebuješ platný klíč.
A Win7 nekončí,to jsi četl kde?Jen 14.ledna 2020 končí jejich podpora,tedy vydávání oprav.Ale antivir Microsoft Security Essentials bude aktualizovaný i dál.Takže nezmatkuj a než si koupíš Win10,zjisti si typ svého HW a sežeň si předem ovladače,aby ses pak nedivil.Tak čest bůh!:-D

A tady je další poradna,ani tam si ale poradit nenechal a tak to chlapec zkouší jinde,kde s těmi jeho bláboly někdo bude konečně souhlasit.Tam psal už v pondělí odpoledne a ani do této chvíle tomu zřejmě nevěří,raději si kvůli OS koupí další notebook.:-)

Proč lidi šílí, že by byli bez OS... funkčnost systému Windows 7 se nijak nezmění, jen už nebudou vycházet nové bezpečnostní aktualizace.

Od: tomasv

Protože jsem si o tom něco nastudoval a všude to uvádějí. Co je psáno, to je dáno. Takže pokud se mi ty W10 nepovedou, budu si muset koupit nový notebook, který W10 už bude.
Zdroj: https://www.poradte.cz/pocitace-a-prislusenstvi/47042-windows-10.html

Dostal jsi stejnou odpověď několikrát.
Bez znalosti konkrétní chyby, treba prostudování instalačního logu není možné dát konkrétní odpověď.
Je vidět, že na to nestačíš, tak zbývají 2 možnosti :
1. Vydržet to i nadále s Windows 7
2. Odnést to na přeinstalaci někam, kde si s tím poradí

Nazdar kámo,

funkčnost WIN7 nekončí, končí jen jejich podpora. Tedy nebudou nové aktualizace. Upgrade na WIN10 skončil dávno. A pokud by to teď šlo, jistě jen z legálních WIN7.

Ale mám tušení, že to ti už řeklo spousta lidí. Ale opakování matka moudrosti.

Tak čus bejku.

Bohužel užito tykání, takže informace jsou nepravdivé. Stejně jako na dalších poradnách, které "poctil" svojí návštěvou. Pokud nepoužil e-mail své sestry, tak je pětadvacetiletý mladíček. Člověk by předpokládal, že schopnost používat výpočetní techniku by měl mít, zvláště když dnes je to běžný požadavek na zaměstnance.

Tahle disputace s s nafrněným jinochem mě pobavila. :-D

Pokud se upgrade z W7 nedaří, je problém nejspíše v rozstřelené instalaci, nebo nekompatibilním software. Typicky počítače dojebané čističi a tuniči pro pitomce. Může pomoci odinstalace antiviru (u pitomců všech antivirů), projet sfc/ scannow, v nejhorším případě čistá instalace W7 (pro pitomce: předtím záloha dat) a následný upgrade.

Ale stejně si myslím, že tohle je házení hrachu na stěnu...

Již jsem to asi 3x zkoušel, stáhnout zdarma z internetu, avšak neúspěšně. Předem děkuji za dobré rady :)

Tady to teda nechápu. On nenapsal ani jestli tu instalačku bootuje (pokud ji teda má )nebo jestli ji spouští ze systému.
Někdy pomůže odpojit ostatní disky a nechat jen systémový.

Ty jsi jinej cvok :-D

Rádci ti tu poradili, Win 10 stáhnout jde, legální upgrade už ale dávno skončil, nechápu pak teda, co řešíš. Kup si na Aukru klíč za 250 a jdi vysírat jinam.

Nejvíc mě dojalo, že tě znám i z dalších diskuzních fór, teče ti ještě mlíko po bradě a tady vyžaduješ vykání. Ty jsi žijící absurdita hochu.

Jak sem to prolítl tak jsem taky dospěl k závěru že to pouští ze systému.

Určitě bych poradil zkontrolovat dostupnost ovladačů, stáhnout, zazálohovat data mimo notebook, připravit instalační flešku + nahrát na ni ovladače. Ideálně naformátovat disk při instalaci.

Přeupgradoval jsem takto desítky počítačů - problémy s HW byly naprosto minimální, daleko problematičtější byl stav mnoha Windows, kde to bylo často rozstříleno tunítky registrů na sračky. Ve většině případů stačilo dostat ty W7 do použitelného stavu (scandisk + sfc + dism), pak už to byla lambáda.

Optimální upgrade na W10 je vždy z plného instalačního média, ne jako nějaký hokuspokus exáč (co se nabízel před koncem období pro přechod) a který nestahoval (pokud vím) kompletní image W10.

"pokud vím"
A víš konkrétně co? Pokud vím já, tak Windows 10 se distribuuje třemi způsoby:
a) iso - např. MVS (původně MSDN) nebo ofiko link s jiným useragemtem než MS
b) esd - např. MCT nebo upgradovací utilitka (to je předpokládám i ten tvůj hokuspokus exáč) nebo ofiko linky na esd nebo upgrade přes WU ze starších Win
c) uup - např. upgrade přes WU z novějších Win 10
Ve všech případech a), b) i c) se použije kompletní Windows 10 pro účel upgrade. Pouze možnost c) nemá boot.wim, jenže to nemá jednak na upgrade vliv, protože boot.wim není při upgradu potřeba (proto tam ani není, když uup je určen za účelem upgrade), jednak se uup myslím oficiálně nepoužívají při upgradu z Win 7 (ale použít se dá) a jednak se i boot.wim dá řešit (pokud by někdo chtěl provést čistou instalaci a měl by jen k dispozici uup).
Nevšimnul jsem si, že by někdy nějaký hokuspokus exáč při upgradu stahoval nekompletní Win 10.

Nějak jsem se nedozvěděl, jestli zkoušel neúspěšně:
1) aktualizovat přímo ze systému (to bych se odvážil pouze po čisté instalaci Win7),
2) vytvořit instalační médium přes ten jejich nástroj (to jsem nikdy nedělal) a aktualizovat z něj,
3) stáhnout ISO soubor a aktualizovat z něj.
Jsou tedy tři možnosti aktualizace z Win7 na Win10, u bodů 2 a 3 je ještě možnost místo aktualizace přímo čistá instalace, při které se zadá aktivační kód pro Win7, pokud se nemýlím, a tou cestou bych šel já.