Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podvoltovat CPU u notebooku

Jde to nejak kdyz v BIOSu nemám žádný voltáže ani nic ohledne OC? CPU je AMD Ryzen 3750H, jsem znalý ohledně OC komponent ale softwarově podvoltovat CPU o tom fakt páru nemám, kdyby to šlo nehádalo by se to s nastavením napájení?

jsem znalý ohledně OC komponent ale softwarově podvoltovat CPU o tom fakt páru nemám

Protože být znalý přes OC je jen mít znalosti o nějakém přetáčení komponentů nahoru ?
(takže říkáš že jsi v podstatě znalý řidič , ale jen neumíš couvat, je tak ? :-))

Musíš se podívat do BIOS jakou má povolenou minimalní pracovní frekvenci. Pod tuto hodnotu (až na vlastní tweak ROM) se nedostaneš, ani softwérove. Až ji zjistíš, tak zkus třeba výše zmíněný (příspěvek Touchwood) AMD ryzen Master.
https://www.amd.com/en/technologies/ryzen-master
(U notebooku, až na nějaké šetřící funkce, nebo napájecích profilu pod OS k takovím věcem výrobce zpravidla přístup odepíra a vše má nastavené na pevno na nějaký poměr výkon /spotřeba /stabilita etc. U některých zařízení je to i úmyslně aby si zákazník koupil výkonnější model na místo OC dosavadního )

Oficiální Ryzen Master podporuje pouze desktop procesory, no ale komunita vytvořila Ryzen Controller, tam si jde nastavovat nejaky limitu wattu, dotoho mam zaplej ukazatel AMD uProf, trochu to ted studuju ale furt nechapu o co go.