Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Opera - Jak šifrovat uložená hesla?

Dobrý den,

V Opeře mám uložených dost hesel, která jsou dost na ráně a vidíš u nich jak web, tak i přihlašovací jméno. Pro zobrazení hesla ti stačí pouze systémové heslo.

Nevíte, prosím Vás, jak Opera přesně ukládá hesla respektive jestli je nějak šifruje? Nebo jestli existuje dobré rozšíření pro tuhle činnost.

Děkuji

PS. Nechci žádného správce hesel. Pouze zašifrovat uložená hesla v prohlížeči.

Zkusil jsem to hledat Googlem, ale moudry z toho nejsem, sorry.

Operu pouzivam, ale hesla ukladam jen tak, nezajima me to, protoze ukladam hesla sluzeb, ktere me nemuzou nijak rozhodit, kdyby to heslo nejak uniklo. Na dulezita hesla mam toho spravce hesel, ktereho ty nechces (Keepass).

Ve složce profilu Opery najdeš databázový soubor (bez přípony) Login Data.
Tam si můžeš zjistit, v jakém formátu ta hesla Opera ukládá.

V Opeře mám uložených dost hesel, která jsou dost na ráně...

Tím chceš říct, že k počítači má přístup více lidí a používáte společný uživatelský účet?

Tam si můžeš zjistit, v jakém formátu ta hesla Opera ukládá.

Promiňte, ale jak zjistím, jestli je soubor šifrován? Lze ho otevřít, ale je v nečitelné formě.

Tím chceš říct, že k počítači má přístup více lidí a používáte společný uživatelský účet?

Ne, je to můj osobní počítač. Jde mi jen o to, že hackerovy stačí prolomit pouze jedno heslo, aby se dostal ke všem, co jsou v Opeře uložené.

Chrome uložené heslá šifruje, podobne ako všetky rozumnejšie prehliadače. Vo Windowse na to používa DP API (data protection API). To znamená, že súbor s heslami je možné odšifrovať iba ak je prihlásený používateľ. To, že si vieš v aplikácii pozrieť heslá v plain texte, neznamená, že sú v plain texte aj uložené.