Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak získat veřejnout IP adresu?

Dobrý den chtěl bych se zeptat, když mám router D-LINK DSL-584T a na tento router je připojen noťas a PC. Tak bych se chtěl zeptat jestli by šlo udělat veřejnou IP adresu, když se podívám do připojení tak Adresa IP je 10.0.0.2 A chtěl bych moji vlastní adresu. Adresa IP je přiřazena serverem DHCP. Jelikož díky tito privátní Adrese nemohu zakládat servry atd.

Změna předmětu, původně: IP adresa (host)

Verejnou IP adresu ti prideli poskytovatel pripojeni.
Router presmerovava pozadavky z venkovni adresy na adresy vnitrni. Jake budou vnitrni adresy, to zalezi na nastaveni routeru, ale tva vnitrni adresa "zvenku" videt nebude

Pokud chces zakladat servery, tak se podivej na konfiguraci routeru - presmerovani portu, DMZ (demilitarizovane zony) apod.
A navic budes muset na tom vnitrnim pocitaci nastavit pevnou IP, aby presmerovani fungovalo.

on má DSLko, tam jsou v zásadě tři možnosti. Jedna je použít USB modem (což je to nejhorší svinstvo a je jen dobře, že telekom už tyhle šity nejšitovatější nenabízí, obzvláště lamky jako tazatel by tu pak prudily že jim to nefunguje), druhá je přepnout router do bridge a PPPoE spojení vystavět z Windows (to je taky pruda, protože se pak člověk musí plně odevzdat "kvalitám" a bugům Windowsových firewallů typu Kerio, Outpost apod.) a třetí, nejlepší a nejlogičtější varianta je forward portů. Tohle ovšem lamy neslyší rády, protože to neumí a nerozumí tomu, navzdory webům jako www.portforward.com

rozumím, nepotřebuje nutně veřejnou ip, stačí port-forwarding. naopak pro jejich houfně zakládané servery je to ještě bezpečnější. aha, níž píšeš totéž.
pokud už někdo snáší dobrodiní okysličeného adsl, nechce se mu měnit připojení, to chápu. já se nedíval na ip odkud přichází. akorát nevím jak tam trpí nevyvážeností downloadu/uploadu, ale mi to může být fuk.