Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ryzen AMD vs Nvidia

Ahojky,
K novému roku si hraju i s novým počítačem, jelikož mi to ROG hold už nestačí. Vzhledem k velmi pozitivní reakci na 3 generaci ryzenů si hraju s variantou, že bych to postavil na něm i přes špatné zkušenosti s FX (traktorem). Rád bych tedy postavil na Ryzenu 5 3600X se základovkou s B450 čipsetem a M.2 SSD klasika DDR4 ovšem nastává moje dilema. Moc se mi líbí prezentace Nvidia grafik a její "technologie" jako Nvidia hairworks, physX atd. na druhou stranu to AMD má za podobnou cenu lepší takt, paměti i sběrnici. Stále platí to odvěké pravidlo IntelxNvidia a AMDxAMD nebo je už bezpečné, stabilní a samozřejmě ovladačově vše OK ? Rád bych aby všechno fachalo na 2K rozlišení abych minimálně vizuálně pocítil změnu z FHD. Momentálně se pouštím do warhammeru 2 total war, rainbow 6 siege a kdyby byl čas tak bych si rád zapařil i ten battlefield 5. Dohánějí AMD grafiky ty Nvidiácké co se technologií týče nebo naprosto bude stačit rychlá AMD grafika ?

Stále platí to odvěké pravidlo IntelxNvidia a AMDxAMD nebo je už bezpečné, stabilní a samozřejmě ovladačově vše OK ?

Nic takovýho neplatí, to je jen hloupý dogma některých zabedněnců. Samozřejmě lze kombinovat bez ohledu na výrobce.

Tuším, odkud vítr vane... kdysi dávno opravdu byly určité kombinace komponent, co spolu moc nefungovaly, např. VIA čipsety (KT400, KT600) a AGP Radeony - to nebyla moc stabilní kombinace. Ale hodně záleželo i na tom, jakou várku čipů zrovna člověk na desce měl.
Ale to už je dávno. Spadá to ještě do doby, kdy se frekvence sběrnice a násobiče nastavovaly jumpery na desce. :)

Měl jsem osobně KT133 a v něm spoustu Radeonů (od 9000 po tuším 9600XT) a problémy s tím nebyly. Záleželo spíše na výrobci desky, než na čipsetu.

Jinak ani KT133 (natož pozdější KT266/400/600) se nenastavovaly jumperama. Poslední takové desky byly pro PentiumII (a to jen zčásti u velmi levných desek, případně u redukcí Slot1-Socket370), reálně to skončilo už u P1 - a to jsi minimálně 6 let vedle. :-)

Nvidia ma vetsi vyber...a po RTX 2070(S) nema AMD nic cim by Nvidii vykonem predehnalo.
Pokud planujes neco kolem 15+- tak bud RTX 2070S a nebo levnejsi a +- podobnou XT 5700 X
Nvidia ma sice "technologie" ale jedina ktera je ted nejvic vyuzivana je Ray Tracing. Hairworks je hezky ale skoro zadna hra to nema a PhysX je/byl super ale je moc narocnej a blbe optimalizovanej. Nejlepsi hra ktera ho vyuziva je podle mne Borderlands 2 kde je opravdu znat. Ale diky opravdu spatne optimalizaci muzes mit i na lepsi karte klidne propady FPS(je to proste system od systemu...nekdo je ma nekdo ne).
Ray Traycing je super ale v zavislosti na nastaveni je narocnej az beda.
Ja osobne mam RTX 2080 S(MSI Trio) a pri nejvyssim nastaveni na 2560*1080 mam pri dennim svetle u Qauke II RTX kolem 45+- FPS(jak kde zalezi na scene)
Control obcas spadne klidne i pod 30.
Ray Traycing vypada opravdu nadherne ale nejvic u starsich predelanych her. Control i bez nej vypada hezky a vesmes ty "fake" efekty jsou dneska uz na takove urovni ze rozdil je v detailech(jasne kdyz budes hrat X hodin Control s RT ON a pak to vypnes...bude se ti vsechno zdat takovy "plochy" a nehezky) ale kdyz to nikdy nezapnes tak to zase takovej rozdil neni.
Ja osobne cekam na Minecraft kterej vypada s RT vazne hezky...ale bojim se narocnosti.

Pokud tohle ale chces tak RTX 2080(S) je zaklad..(spis to S)...
Pokud to neresis je to jedno (a nebo nemas/nechces vyhazovat tolik penez) tak bych asi volil tu XT 5700X