Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemAnketa Mám koupit iPhone nebo Android

Ahoj všem,
Prosím chci si koupit nový tel a dost lidí mi radí iPhone ale zase Android je levnější proto se chci zeptat na zkušenosti .
Telefon používám na psaní mailu občas fotka hodně telefonátu prohlížení dat na cloudu a hlavně telefonování
A jestli Android tak jaky iPhone jsem koukal na 11pro Max.

iPhone nebo Android

33%
67%

Jde o dva rozdilne ekosystemy, a sam si nedovolim rict co je lepsi, kazdy ma neco do sebe. Treba pro mne je vyhodnejsi Android - z mnoha duvodu, a iOS bych nechtel - nekdo jiny to muze mit klidne obracene. S Androidem mate mnohem pestrejsi nabidku a volnost, iPhone jen nekolik modelu - ale zas je system jako celek odladeny na miru pro ne. Pokud to myslite vazne s iPhone 11pro Max - tak holt nevite co s penezi, klidne si ho kupte. Nebo nejaky "top class" mobil s Androidem, zklamany taky nebudete.

pokud vam jde o slusne fotky - viz treba https://www.dxomark.com/category/smartphone-reviews/

hlavně telefonování

Tak třeba ten levnejší.

Nehlasoval jsem ale:
Používám obojí a obojí má něco dosebe.
Android :
- U Android mi případne že nabízí více aplikací jak IOS, ale které jsem zkoušel byly jen jakési aplikace plné přervaných reklam, v podstatě nepoužitelné při každém kroku musím odklikávat, zavírat reklamu za reklamou.
- Velmi jednoduše do něj můžu nainstalovat nějakou .apk třeba z netu.
- Android nabízí imho lepší, a rozsáhlejší vývojové nástroje, IDE.
- U telefonu Android, můžeš zvolit i nějaký který má SD kartu.

IOS :
- Opět vycházím z aplikacích které používám já, tudíž není pravidlem, ale když je porovnám tak ty na IOS jsou lépe propracované, svižnější a mnohdy nabízí i více funkcí kde ty Android mi připadali trochu osekané.
- Pro instalaci aplikaci potřebuji nejdříve provést jailbreak.
- Velmi drahé periferie.

Ale i tak spíše preferuji IOS. Systém je i po několika měsících stále svižný, uspokojivé zpracování aplikací.
Tak jako párování telefonu s TV nebo boxem, někdo má problém s IOS, někdo s Android, podle toho ze ridit také neda.
Co se týká bezpečnosti, store etc by tak jednoduché porovnání asi nebylo, navíc teď když probíhali nějaké podstatné změny v jádrech, ale IOS zůstává víc uzamčen.

neni uplne rozumne dovolit uzivateli instalovat cokoliv

Pro me je to naopak to nejdulezitejsi. Pozaduji, abych mel svuj hardware pod plnou kontrolou a to znamena i softwarove. Takze ikdyz mi ani Android plne nevyhovuje a zadnym nadsenim z nej nehykam, tak porad ho beru mnohem radeji nez telefon od Apple, kde nemuzu vubec nic. Ale pozor v dnesni dobe ani Android mnohdy nenabizi to nejzakladnejsi a to je administratorsky pristup (root). Pokud chci byt panem sveho zarizeni, je to nutnost. Proto i Android je nutne dobre vybrat konkretni telefon!

Dříve jsem používal Android ale teď již několik let iOS - od iPhone 6s až teď po X. A za mě už bych rozhodně android nechtěl a to ani zadarmo. Jsem navyklý na ekosystém Applu a to také z toho důvodu, že používám Apple Watch a Apple Airpods. Prostě to spolu dokonale funguje bez nutnosti nějakého párování apod. Navíc iOS je svižnější a bezpečnější systém - i když musím přiznat, že poslední verze iOS jsou taky plné bugů a poslední dobou Apple kur.ví vše co může. A ano, je to drahý - proto to má taky tolik odpůrců. Ale já osobně si radši připlatím za něco, co funguje a co po 2-3 letech prodám za stále velmi vysokou a vyšší cenu, než třeba u Androidu.

i když musím přiznat, že poslední verze iOS jsou taky plné bugů a poslední dobou Apple kur.ví vše co může.

Jo, hlavne iOS 13 se obzvlast vyvedl.. takovou frekvenci opravnych updatu jsem jeste nevidela. Ale tak zase jim nejde uprit, ze se docela snazili to opravit co nejrychleji.

Jinak, jen ze zvedavosti...

používám Apple Watch a Apple Airpods. Prostě to spolu dokonale funguje bez nutnosti nějakého párování apod.

Jak presne to "bez nutnosti nejakeho parovani" funguje? Nemam zadne dalsi jablecne produkty krome telefonu, takze ten "ekosystem" zatim vyzkousenej nemam, proto se ptam. Ale cekala bych, ze i dalsi prislusenstvi je treba nejak sparovat, aby to vedelo, s cim se vlastne ma kamaradit.

Samozrejme je treba na poprve sparovat, ale vsechno je reseno jednoduse “po Applovsku”. Treba Airpody staci jen aktivovat otevrenim krabicky pobliz iPhonu a na zobrazene notifikaci tuknout na pripojit. Pote jsou dostupne na zarizenich pod stenym iCloud uctem, staci si na ne prepnout.

Na iOS 13 bylo tech oprav hodne, zase na druhou stranu o takove urovni podpory si mohou na Androidu nechat jen zdat... pominu-li nejake customROM ktere jsou minoritni zalezitosti.

Jak presne to "bez nutnosti nejakeho parovani" funguje? Nemam zadne dalsi jablecne produkty krome telefonu, takze ten "ekosystem" zatim vyzkousenej nemam, proto se ptam. Ale cekala bych, ze i dalsi prislusenstvi je treba nejak sparovat, aby to vedelo, s cim se vlastne ma kamaradit.

samozřejmě, poprvé se musí spárovat, ale například první párování Apple Watch probíhá tak, že na Watch namíříš foťák a je hotovo, u Airpods jen otevřeš krabičku. Žádný stahování dalších přiblblých aplikací apod.

Diky obema za odpoved. Zajimave reseni toho sparovani.

Nad Apple Watch jsem premyslela, ale za tu cenu a hlavne s tak mizernou vydrzi baterky o ne moc nestojim :-/ Kdyby vydrzely aspon ty 2-3 tydny, jako to zvladne xiaomi mi band, tak i tu cenu prekousnu, ale takhle radsi zustanu u toho xiaomi, i kdyz je k nemu potreba "dalsi priblbla aplikace" :-)

Tak jsem si trochu zagooglila a dostala jsem se k tomuhle: https://www.gottabemobile.com/things-apple-watch-can-do/

Asi takhle.. nektery funkce nevyuziju, nektery ma i ten mi band, a nektery sice mi band nema, ale jsou to takovy ptakoviny, ze bych k tomu ty hodinky stejne nepouzivala (jako treba posilani apple watch emoji nebo objednani pizzy). Vicemene asi jediny, co by mi u mi bandu mohlo chybet, je to apple pay.

Nejspis jeste nejsem vhodna cilovka, no. Ale tak mozna bych zmenila nazor, kdybych mela moznost si to vyzkouset, co ja vim.

To je na kazdem, ja bych si bez tunení ROMky instalaci pluginů a overclocku hned po koupi telefonu znudil, a nadával že to není podle mě jak to chci :-) A navic ja moc soudit nemuzu, varim pouze z toho co jedna baba za rohem rikala, ale ja pisu, že me se nikdy Android nesekl, pac si tam neinstaluju ruzny AVG obětuju tu hodinku vypínaní všech kravin a navíc mám natuněný zamikatelný recovery proti mazání při krádeži. Ja jsem jablicko nikdy v ruce nemel, pac ha na telefonovani nepotrebuju mobil za 50tisíc, ale jestli ma mobil slouzit take jako zlepseni socialniho statusu, tak bych ho za vas bral.