Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Horší kvalita zobrazení po přechodu z W7 na W10

Na notebooku Asus N73S po přechodu z Win7 na Win10 se zhoršila kvalita zobrazení na LCD displeji.
Displej má 17" a rozlišení 1920x1080 a kvůli velikosti písma jsem ve Win7 měl velikost textu a aplikací nastavenu na 125% a vše se zobrazovalo perfektně.
Po instalaci W10 se vše zobrazuje perfektně pouze při velikost textu a aplikací na 100%. Pokud nastavím 125% je písmo a čáry v některých (zejména starších) aplikacích jakoby mírně rozmazané a tlustší. V prohlížči a např. Office je zobrazení v pořádku.
Při instalaci W10 se ovladače obou grafik (Intel i Nvidia) nainstalovaly automaticky. Zkoušel jsem i ovladače pro W7, které W10 akceptovaly ale následně se aktualizovaly na ty ppůvodně nainstalované.
Ještě jsem si všiml, že pod W7 systém rozeznal konkrétní model displeje (Chi Mei N173HGE-L21), ale W10 displej vidí jako "obecný monitor PnP".
Má někdo nápad? Díky.

My to meli v praci, idiotska javovska aplikace nedala na Windows 10 stupen zvetseni textu na 125% a bylo to cele rozmazane. Ze to predtim na Windows 7 bylo v poradku je proto, ze se ve Windows menil zpusob toho zvetsovani, protoze driv se zvetsilo jenom neco. Ted uz by Windows 10 mely mit stejne dobre zvetsovani jako ma linux. Muzes to vratit na 100%, to je ostre nebo se muzes tech obskurdnich aplikaci zbavit, normalni aplikace jak jsi sam poznal to nedelaji.

Asi se na to dívám jinak než většina. Nechápu, proč tvůrci Windows změní způsob zobrazování aplikací, které je perfektní (ve Win7) na nějaké nové, které je kvalitativně horší (Win10). Leda pokud je cílem donutit uživatele kupovat stále nový SW. To by ale tvůrci SW pak měli nabízet rozumné alternativy.
To je stejný jako s mobily. S kým se bavím, tak by přivítal malý rozumně výkonný dotykáč, ale takový není, tak všichni kupujou pádla. Prostě se mi jen nechce bejt blbou ovcí.

proč tvůrci Windows změní způsob zobrazování aplikací, které je perfektní

Nebylo perfektni, dokonce bylo dost blbe a MS byl kritizovan za to, ze Windows neumi skalovat podobne jako to umi linux. Podrobneji to uz vysvetluje lucifer, mas proste stary program, ktery nove lepsi skalovani neumi.

přivítal malý rozumně výkonný dotykáč, ale takový není

To souhlasim, take bych privital neco do kapsy, jeste vic nez velikost mi vadi ten pro me nepouzitelny pomer stran, mobil je prilis vysoky, ale malinko se zbytecne zvetsuje i na sirku. To ovsem neni vubec stejny pripad jako v pripade zvetseni na 125%, u toho byla zmena nutna. Nakonec, kdyz si nastavis originalni zobrazeni 100%, tak je vse v poradku, takze problem v podstate nemas. Co se da poradit, jestli s tim notebookem nepracujes jen na cestach, ale i doma, tak si k nemu poridit domu externi velky monitor a koukat na to na nem, hnedle to bude vetsi. Pokud jsem se koukal spravne, tak konektor HDMI by na notebooku mel byt.