Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restart routeru

Dobry den, potreboval bych poradit,
Router jsem restartoval do tovarniho nastaveni a v pc mi to rika ze nemam pristup k knternetu, lan kabel mam zapojenej ale nemuzu se dostat na ip adresu 192.168.0.1 abych mohl nakonfigurovat router, delal jsem to z duvodu ze jmeno a heslo nebyl admin a admin a ted nejde internet uz vubec, nekdo nejaky rady?

gateway = dns = dhcp je správně. pak se tou adresou musíš dostat do nastavení routeru.

máš nějaký důvod klonovat mac adresu routeru (mění se ta na wan vstupu). dělal jsi to snad minule?
jiné pc/mobily zapojené přes ten router se dostanou na internet?
na nějaké proxy zapomeň, ale fak nevím které řádky opisuješ.

Na mobilu taky nejde internet, na pc jsem pres kabl z routeru do pc pres lan kabl a na mobilu jedu pres data ale jsem pripojeny na wifi, ale pise to bez pristupu internetu, diky appce tplink a neco se pomoci loginu admin a admin dostanu do nastaveni routeru ale na pc kdyz zadam tplinklogin.net nebo 192.168.0.1 tak se nejde pripojit

A jeste jedno, ja pouzival mozilu firefox tam kdyz jsem napsal ip tak to neslo ted po 3 hodinach jsem zkusil google a dostal jsem se na ten tplinklogin a muzu tady nastavovat wifi
V tom quick setupu se to pta na mac clone a ja predtim dal no, i do need to clon mac adress takze v tom asi bude ta chyba co? Ted uz ten mac adress nenajdu asi

podle mac vidíš tplink a ne nějaký client před ním, to je ok.
ta aplikace pro tplink vypisuje myslím málo údajů, nevím jak je použitelná.
clone mac bývá v menu tplinku: network -> mac clone. používá se to v případech, když je nejdřív zapojený jen pc, dodatečně se zapojí router ale poskytovatel už má spojení registrované na pc. jinak je to zbytečné.
když se v network -> wan (nebo na úvodní status) nezobrazuje ip adresa, třeba musí být zadaná konkrétní statická podle smlouvy, místo dhcp.

divné je, že chrome a firefox vidí rozdílné stránky, chtělo by ten pc odspywarovat. možná by pomohlo ve firefoxu refreshnout stránku přes ctrl+f5 (znovunačtení).
používáš nějaký obskurní antivir = z kategorie "internet security"? kvůli zasahování do dns cache je lepší ho odinstalovat.
v pc - control panel - internet - connection - dole lan: nemá být vyplněna žádná proxy.

připojovat se na tplinklogin je sice možné, ale jen do doby, než tě napadne si nastavit lepší public dns, pak to přestane fungovat.

edit:
když připojíš pc přímo na internet, bez routeru - vidí na net?
s windows to není dlouhodobě bezpečné, je to jen na vyzkoušení, že se chytne dhcp od providera. (předpokládá to běžný router, nepíšeš typ)

Furt nic, myslis ze ip adresy najdu ve smlouve s poskytovatelem? Ona to ma máma tak jestli ji mam rict aby mi to pak dovezla antivir mam avast, a pc s kablem se na net nepripoji taky... Kdyz jsem nastavoval router tak jsem nezadaval zadny ip adresy ze by se to melo pripojit samo, ale ja si myslim ze tam ty ip adresy budu muset zadat...

avast libovolné verze doporučuju vykopat ven z pc.
ale nemá vliv na to, když člověk zadá do adresního řádku ip routeru. jedna technická: doporučuje se to zadávat s "http" ... http://192.168.0.1

ten pc přímo připojený bez routeru nefunguje na netu? je totiž divné, že se dhcp adresa neobjeví na wan vstupu routeru.
připojení vede k poskytovateli, nebo je v baráku ještě nějaký společný router pro sousedy? (bývají často nastavené na kolizní rozsah)

když provider předepisuje dhcp adresy na vstupu a ty mu tam vnutíš statické, může tě taky zablokovat.

facebook nemám a nikdy nebudu mít.