Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc se nezapne po zmene CPU

Zdravim, vymenil jsem procesor Ryzen 5 1600 za Ryzen 5 3600. Po vymene se mi PC po zmacknuti zapinaciho tlacitka rozsviti, vetraky se rozjedou, ale monitor je stale cerny. Po chvili se PC zrestartuje a furt dokola. Desku mam ASrock B350 Pro4. Cetl jsem, ze je nutna aktualizace BIOSu na novejsi verzi, ale ze nekterym to slo i bez toho. Pristup ke starému procesoru nemam, da se BIOS flashnout i bez procesoru? Diky za rady.

Byla to bohuzel nehoda, cistil jsem pc a pri odendani větráku zustal procesor nalepenej na nej. Kdyz jsem ho chtel sundat, rozpulil se :-D Premyslel jsem, ze bych to zkusil nejak provizorne jenom na to flashnuti, ale radsi ne a zanesu to do servisu, neda se nic delat, priste budu chytrejsi.

Nevim, chtel jsem mit jistotu, kdyz byl usazenej, moc to z toho neslo. Bylo by velky riziko zkusit tam provizorne narvat zpatky ten "funkcni" rozpulenej procesor, jestli se treba nechytne a prehrat to na nem? Nebo riskuju jeste vetsi skodu?

Môžeš spraviť hneď delid -:) . Procesor môže byť funkčný. Očisti kraje, čip,na ten daj trochu teplovodivej pasty a znovu to prilep k sebe. Vlož do socketu a skús to spustiť. Ak nabehne, tak skôr ako dáš nový bios, sleduj teploty a nechaj ho dlhšie bežať. Ak to bude stabilne bežať, daj tam nový bios.

Myslím že moje rada byla mnohem více přínosnější než ta tvoje , "že musí do servisu". A možná by sem neměli psát lidi kteří uráží. A určitě bych tam nedával procesor v takovém stavu, rastr je v nm a pouhým okem nepozná žádnou mikrotrhlinku.
Opravdu si myslíš že mu v servisu pomůžou, buď si jistý že ne (to by musel být sakra dobrý servis a aby ho nevyšla oprava dráž jak nová zakladní deska). Pochybuji že by měli vše potřebné na aktualizaci biosu mimo základní desku. A pochybuji že mají stejnou základní desku aby mohly bios naklonovat.
Jediná jeho možnost je sehnat někde úplně stejnou desku s potřebnou verzí biosu a ze svojí desky vytáhnout integrovaný obvod s biosem a na té nové ho naklonovat.

Nevím čím urážel. Tvůj postup podle mě nemůže zafungovat.
Tazatel má cpu dva, jeden popravil druhý nový mu nejede.
V servisu je nejjednodušší strčit podporovány procesor a udělat flesh s ním. Pokud to nejde např. Není procesor, pokazeny Flash... vypají se BIOS čip a strčí do programátoru. Žádná druhá deska není potřeba.

Osobně bych zvolil jedno z těchto řešení:

1. našel servis, kde by za rozumné peníze zaktualizovali BIOS: https://www.czc.cz/pozarucni-servis/clanek
2. pokud je to možné, vrátil bych R5 3600 a koupil bych jej tam, kde by mi jej byli schopní rozchodit na mé desce: https://www.czc.cz/servisni-pohotovost
3. koupil bych přes Internet R5 1600, zaktualizoval bych si BIOS a ve lhůtě 14 bych jej vrátil zpět (moc ale takové věci neuznávám a volil bych prodejce, kterého by to moc nebolelo, např. Alzu).

Servis v czc ma moznost pouze notebook/mobil/tablet, cili to je nejspise pase.
Vraceni 3600 mozne bohuzel neni.
S tou 14 denni lhutou me to taky napadlo. Nebude ale problem v tom, ze ho osadim a tim padem trosku "ponicim" pastu na cpu? Ze bude zretelne videt, ze jsem procesor osadil.

Ani jeden servis ze snad 7 dotazanych v okoli mi bohuzel neni schopen pomoct. Je nutny k flash biosu ryzen? Nebo kterykoliv amd procesor se socketem AM4? Premyslim, ze koupim AMD-A6-9400 nejlevnejsi cpu na socket am4 a udelam si to doma.