Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dlouho vydrží data na nosičích?

Zdravím, chci nějak uložit své videa, které jsem stáhnul z VHS na DVD a hledám na co bych je uložil. Hledal jsem tedy info na čem data vydrží co nejdéle. Rozumnou odpověď jsem nenašel. Řeknu to tak - DVD (vypálené) zhruba 10let , lisované 15. To víme, ale kolik vydrží na externím HDD? Kolik na SSD? Narazil jsem na info o M-Disku měl by vydržet hodně dlouho, ale hodně drahé. Budoucnost bude nějaký zápis na skleněný nosič (nesmrtelný?). Další věc, uložím na externím ssd, ale nemohu to hodit do skříně a podívat se za deset let. Prý se s tím musí občas "pracovat", jinak to zmizne. Jsem laik a tak bych chtěl poradit na čem uchovat aspoň 30 let. Dík za rady.

Vytesať do šutra.

Mám na 25 ročnom Plextore vypálené rýchlosťou 1x 700MB CD, dnes ho nová LG vypalovačka prečíta.

Daj dáta na externý hdd, ulož hdd do hermeticky utesnenej krabice z mosazi, kvôli odtieneniu elektromagnetického poľa. Máš to na veky-vekúce uchované.

Len si tiež ulož do sekretára vedľa jeleňa komplet súčasne použitý HW, aby boli o 30 rokov uložené dáta na "čom-tom" retroaktívne prečítateľné. (Ako by povedaľi náš vzdeľaný, inteľigentný, sľušný kapitáň tom-tom, rigorózo plagiátor, JUDr.Danko).

Co se týče stínění čehokoliv před magnetickým polem, nejsem si jistý že mosaz je to pravé. Uvádí se použít feromagnetické materiály jako ocel, nejlépe tzv. MuMetal, materiál s násobně vyšší permeabilitou i než ocel. Na vyšší frekvence zase Finemet, CobalTex,... Nejede o odstínění jako takové ale o odklonění. Pro dokonalé odklonění u silného zdroje může být dokonce potřeba vetší tloušťka nebo kombinace materiálů...