Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bitcoin - ako funguje

Zdravím, chcel by som vedieť ako funguje bitcoin a ako sa používa. Nechcem tu teraz aby ste mi sem dávali nejaké web stránky, kde to bude všetko vysvetlené. Chcem len vedieť základ: Ako to funguje, kde sa dá vytvoriť účet a ako si mám dobiť bitcoin. Vopred ďakujem.

loading...

Bitcoin nefunguje. S bitcoinom mozes obchodovat, ale urcite je blbost ho pouzivat v praxi ako platidlo, pretoze je strasna volatilny.
Ucet si mozes vytvorit na akejkolvek bitcoin burze, ucet si mozes vytvorit aj v mobile cez hocijaku tradersku aplikaciu.

Dobíjet bitcoin se ti těžce nevyplatí, ztratíš na tom už při nákupu část hodnoty těch peněz.

Bitcoin je virtuální měna, která se získává využíváním sítě počítačů pro výpočetní úlohy (řešení vzorců a výpočtů). Potřebuješ na to speciální stroj, který takové úkony zvládne dělat. Ovšem jak už bylo zmíněno, těžení je za zenitem. Proč? Bitcoinů je pouze omezený počet a už téměř vše je vytěženo (nebo možná už vše? nějak jsem to poslední dobou nesledoval). Tím pádem i kurz začne padat a tím i celková hodnota tohoto platidla.

Účet? Nějak nechápu, co myslíš ale zeptej se strýčka Googla, ten ví vše (tedy, některým se to tak může jevit). Maximálně tak burza. Jinak Bitcoin je spíš umělé platidlo, na kterém si pár lidí nahrabalo miliony a za pár měsíců po tom neštěkne pes.

Trosku sa mylis, bc absolvoval prednedavnom jednu zo svojich planovanych zastavok, ked musis na vytazenie bc vynalozit dvojnasobne usilie. Bc je v obehu asi 80-90%, cize na tazenie este nejake su, ale proti cinskym farmam s tdotovanou statnou elektrikou nema nikto sancu.
Takisto kurz bc nezavisi od poctu vytazenych minci, ale ho ovlada niekto zvonku...staci si pozriet tie vzostupy a pady, ktore nemaju ziadnu oporu v diani okolo bc.

Myslel jsem to spíš tak, že až se vše vytěží, vážně kurz nahoru nepůjde.

O čínských farmách vím, to bohužel nic nemění na tom, že se bitcoin nevyplatí, důvod tu je možná až druhořadý. Celkově osobně považuji virtuální měny jenom za nástroj, jak si vydělat miliony pro pár vyvolených. A z hlediska trhu to jen rozesírá ekonomiku. Pozitivum v tom nevidím.

Vytazenie nema nic spolocne s pklesom kurzu. Kurz (ak by nebol riadeny zozadu ako je teraz) by sa prave po vyazeni zdvihol v zavislosti od popularity bc. Teraz do obehu stale pribudaju nejake bc, potom uz nepribudnu, cize kurz to vyzenie skor hore ako dole.
Mas to rovnake ako keby sa na Zemi vytazilo vsetko zlato...nove uz zo Zeme nevytazis a jedina sanca je kupit=kurz ide hore.

Ďakujem všetkým za odpovede. Chcem sa ešte spýtať, ako sa posielajú bitcoiny na daný účet pomocou kódu? Dajme tomu na jednej stránke je kód, na ktorý sa má poslať platba (je vymyslený!) BfggfdfSrtRTredfdgd2gfd85rR, ako mám poslať bitcoiny na tento účet pomocou svojej internetovej peňaženky?

Ďakujem za odpoveď.

Niekde na internete som čítal (aj videl video na youtube), že platba cez bitcoin je úplne anonymná. Je to pravda? Keď si napr. kúpim z nejakej anglickej stránky dajme tomu Steam premium key cez bitcoin, nikto nebude vedieť (ani príjemca), od koho je platba poslaná?

No částečně to platí a částečně taky ne. Na vlastnění Bitcoin účtu nepotřebuješ k účtu vázat žádné osobní údaje ani jméno babičky za svobodna (díky Sezname za skvělou ověřovací otázku!). Ovšem stále je dohledatelné číslo tvého účtu nebo tvá IP adresa. IP se dá taky oblbnout, prostě VPN je cesta, že? Když kamarádovi ale ukážeš účet v klubíku, už to nijak nezakryješ. Asi tak. Údajně jsou i cesty, jak dohledat majitele účtu skrze šifrovanou IP ale nic oficiálního a spíše to považuji za sci-fi, protože by se takový vyhledávač neměl o co reálného opřít. Je to spíše o lidském faktoru, kde člověk udělá chybu a prokecne se.

Nemluve o tom, ze ty bitcoiny nekde koupi a ten nakup bude taky dohledatelny, stejne jako otatni prime platby prez internet.
Pak si to muze sice ruzne preposilat mezi penezenkama, ale jestli si za to (a dalsi bitcoiny odjinud) kamarad objedna detske porno od FBI provokatera, tak se da dohledat, ze cast tech penez sla kdysi z tazatelova uctu u normalni banky a tudiz muze tazatel casem dostat spoustu neprijemnych otazek ... cili ne, plne anonymni to neni a plne bezpecne taky ne (i kdyz sance na TYTO problemy je celkem mala)

Ze stejné adresy, ne peněženky. Třeba BlockChain wallet po každé transakci přidělí peněžence novou adresu. Samozřejmě můžeš používat všechny předchozí adresy, ve své peněžence je vidíš.

Další případ jsou elektronická tržiště, kde pro zaslání BTC je použita vždy jiná adresa a většinou několik adres.

Aktuálne mám účet založený u kriptomat.io. Sú ešte nejaké takéto peňaženky na kryptomeny? Ak hej, môžete prosím nejaké poslať? Pretože u kriptomat-u je to dosť blbé. Keď chcem niečo zaplatiť (napr. na alze), tak minimálna suma, ktorú môžem odoslať na účet je 15€. Pod 15€ sa nedá. Majú to takto každé peňaženky?

Naopak, je to velmi špatné platidlo. U koruny nebo eura se ti kurz hýbe v setinách či desetinách maximálně. Kryptoměny jsou ekvivalentem peněz ukrytých v posteli u kterých čekáš, že se časem zhodnotí ale ve finále na tom jen proděláš. V příloze posílám foto z kurzů - https://www.kurzy.cz/bitcoin/
Skáče to jak jojo jen během dne, natož skrz měsíce či týdny. Ano, pokud jako vyloženě chceš udělat to, že si koupíš bitcoiny za málo a nakoupíš, až bude vyšší kurz, proč ne. Jako standardní platidlo to je ale velmi nevhodné.