Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bitcoin - ako funguje

Zdravím, chcel by som vedieť ako funguje bitcoin a ako sa používa. Nechcem tu teraz aby ste mi sem dávali nejaké web stránky, kde to bude všetko vysvetlené. Chcem len vedieť základ: Ako to funguje, kde sa dá vytvoriť účet a ako si mám dobiť bitcoin. Vopred ďakujem.

loading...

Aktuálne mám účet založený u kriptomat.io. Sú ešte nejaké takéto peňaženky na kryptomeny? Ak hej, môžete prosím nejaké poslať? Pretože u kriptomat-u je to dosť blbé. Keď chcem niečo zaplatiť (napr. na alze), tak minimálna suma, ktorú môžem odoslať na účet je 15€. Pod 15€ sa nedá. Majú to takto každé peňaženky?

Naopak, je to velmi špatné platidlo. U koruny nebo eura se ti kurz hýbe v setinách či desetinách maximálně. Kryptoměny jsou ekvivalentem peněz ukrytých v posteli u kterých čekáš, že se časem zhodnotí ale ve finále na tom jen proděláš. V příloze posílám foto z kurzů - https://www.kurzy.cz/bitcoin/
Skáče to jak jojo jen během dne, natož skrz měsíce či týdny. Ano, pokud jako vyloženě chceš udělat to, že si koupíš bitcoiny za málo a nakoupíš, až bude vyšší kurz, proč ne. Jako standardní platidlo to je ale velmi nevhodné.