Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Šum zvuku v nové základní desce

Zdravím,
mám novou desku GIGABYTE Z390 UD - Intel Z390 Z390 UD a po zapojení sluchátek do 3.5 jacku (zadního i předního panelu), je ve sluchátkách šum.
Ovladače nejnovější z webu desky (zkoušel jsem i starší nainstalovat) nepomohlo !
Vyměnil jsem sluchátka za jiné nepomohlo !
Šum je ve sluchátkách i poté, co odinstaluji ovladače od zvuku !
Šum začne, až od doby, co naběhne přihlášení do Win (10-64bit) !
V BIOSu šum není, vše v pořádku !
Zvuková karta jinak jede - zvuk ve sluchátkách jde i mikrofon (jen s šumem), při spuštění hry šum mírně klesne !
Všechny kabely zapojené na USB jsem zkoušel odpojit, i tak šum stále je !
Změna hlasitosti, ztlumení atd.. nepomohlo !
Zakázaní zvukovky ve Správci zařízení nepomohlo , stále šum !

Pokud zapojím sluchátka co jsou na USB kabel , vše je v pořádku, žádný šum !
Napadlo mě koupit redukci 3.5 jack > USB ( https://www.czc.cz/axagon-ada-10-usb2-0/152168/produkt?gclid=EAIaIQobChMIx-H50t705gIVQeR3Ch3n6wwmEAQYAiABEgLGZfD_BwE ) může to pomoct ?
Jde mě jen o sluchátka jinak 3.5 jack nepotřebuji, pokud by šla redukce.
Sluchátka mam nové na 3.5 jack, jinak bych koupil na USB a neřešil to :-)

Je možná vadná deska, když zvuk jede ? Mám ji reklamovat ?

Mohu poprosit ještě o nějakou radu, kterou jsem nevypsal a nezkusil ?

Dík za rady

Řešení:

Zkusit změnit-snížit vzorkovací frekvenci a bitovou hloubku.

Pokud nemáš externí zvukovku, tak ještě zkus ASIO ovladače: http://www.asio4all.org/

A jak už tu někdo psal zkus PC zapnout do jiné zásuvky a nejlíp vše do přepěťovky.Možná PC není uzemněn.

Řešil jsem kdysi podobný problém a pomohlo tohle: https://www.tuningautodoplnky.cz/car-gsm-audio-elektro/car-audio/audio-prislusenstvi/ostatni-kabely-a-adapt/galvanicke-oddeleni-linkoveho-vedeni-3-5mm-jack___S-pc1-618