Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RGB konverze do CMYK, úprava separací CMYK

Ahoj. Zahodil jsem při přechodu na win 10 nějakou prehistorickou verzi Corelu. Roky jsem už stejně používal hlavně netbook s ubuntu a na občasnou práci s grafikou jsem měl fosilní PC s W XP a na něm ten Corel.
Jenže teď celou tu úřadovnu s klasickým PC ruším a přecházím na notebook s win 10 home (naježilo se). A na grafiku jsem začal používat Inkscape (poradí si v pohodě s mými uloženými soubory .cdr) a Gimp. Gimp v pohodě. Jediné, co mi vadí, je nemožnost převodu do CMYK (no vlastně i Lab, ale s tím bych se snad nějak srovnal, i když světe div se, hodně úprav fotek, které v RGB nevymyslíte, se dělá právě v Lab).
Nevěděl by někdo alespoň o možnosti, jak free (ne prosím online aplikace, výsledný CMYK stejně Gimp umožní upravovat pouze v RGB) převést RGB do CMYKu s možností editace jednotlivých separací CMYKu a prohození separací mezi sebou?
Gimp to normálně neumožňuje, i když existuje plugin separate (který se mi pochopitelně nepodařilo do Gimpu 2.10.14 nainstalovat) - umožňuje plugin separate vůbec prohození separací?
Pokud ano, byla by tu dobrá duše, která by mi polopatisticky, jako blbovi, vysvětlila, jak plugin separate v Gimp 2.10.14 na win 10 zprovoznit?
Druhá možnost - existuje nějaký freeware, který mi umožní převést RGB do CMYKu, proházet separace CMYKu a klidně to zase převést do RGB?
Neřeším to, že by někdo chtěl, např. tiskárna, dodat data ve CMYKu, to je pošlu někam, chci (potřebuji) se ve CMYKu trochu hrabat..

Tak jsem zjistil, resp. synátor, že Gimp do určité míry se separacemi umí. Problém byl, že ausgerechnet v té verzi (2.10.14), kterou jsem měl, separuje 4x tmu... Ve 2.10.8. jdou separace normálně, ale stejně je to nějaký volšový...
Zkouším Affinity, je to takový normálnější. :-) Uvidíme.