Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Môžu mi ukradnúť email ?

čaute mam takú 1 otázku či mi môžu ukradnúť email, ešte keď som bol decko tak som sa prihlasoval napr. ako získať hry zdarma na steam a našiel som par stránok kde som sa zaregistroval atď alebo keď som sa registroval len tak na nejakú stránku keď som musel. (či môžu pomocou tej stránky admin ten stránky dostať nejak ku môjmu emailu)

Mam 2 fazove overenie.

Řešení:

Prečo robiť paniku!
A) Na e-mail si predsa môžeš heslo zmeniť.
B) Tak isto i na tých stránkach/portáloch (Steam, EA, Origin... ) sa dajú heslá zmeniť, u niektorých dokonca i e-mail pre kontakt. + k tomu 2F overovanie. A je po probléme - ovšem - budeš si musieť tie heslá zapamätať (alebo na papierik zapísať, potom zapísať, kde si si zapísal tie heslá :-D ).

A potom ti môžu fúkať práškový cukor do zad-ku ;-)

Tady bych rád upozornil, že se na konci minulého roku přišlo na to, jak 2F ověření obejít prakticky na jakékoliv službě. Lidi si totiž rádi zabezpečí něco 2F ověřením ale pak už nezabezpečí možnost, jak 2F ověření resetovat nebo vypnout :-) Což má prakticky každá služba. Už na začátku roku 2019 se spekulovalo mezi "etickými hackery", že je tato možnost napadnutelná, za necelých 12 měsíců na to někdo přišel a prodává to v Rusku na černém trhu :-) Takže jako vždy je nejlepší prevence používat mozek, hesla alespoň 1x za rok měnit, nikam si nic nezapisovat, maximálně používat šifrované manažery hesel apod. A pochopitelně sledovat security breach jednotlivých služeb, kde jsi zaregistrovaný.

Tak si pro tyto registrace založ tzv "fake" účet a registruj se s ním.
Chápu že čím dal víc je přihlašování přes google-mail, facebook etc v módě, ale osobně bych svuj účet pro tyto registrace nepoužíval.
(tak možný problém či ztráta nemusí byt tak bolestivá ;- co se týká hesel, nebo nevíš jaké vymyslet, dnes při vytváření účtů některé web prohlížeče nabízí docela silné vygenerované náhodné heslo které můžeš použít)

[88865-gen-hesla-chrome-png]

Čo myslíš pod pojmom "ukradnúť mail"?

Snáď zneužiť tvoju mailovú adresu na nekalé úmysly ak by niekto odhalil heslo, lebo mail ti zostane nedotknute, nevinne ležať založený na tvojom free servery alebo na domácom PK.

V každom prípade ak nemáš autorizovaný mail, ošetrený ZEP-om, každé takéto zneužitie mailu nebude trestne ani inak postihnuteľné zo strany OČTK, štátnych orgánov, v Správnom konaní či v civilnom, občiansko-právnom spore.

Prečo robiť paniku!
A) Na e-mail si predsa môžeš heslo zmeniť.
B) Tak isto i na tých stránkach/portáloch (Steam, EA, Origin... ) sa dajú heslá zmeniť, u niektorých dokonca i e-mail pre kontakt. + k tomu 2F overovanie. A je po probléme - ovšem - budeš si musieť tie heslá zapamätať (alebo na papierik zapísať, potom zapísať, kde si si zapísal tie heslá :-D ).

A potom ti môžu fúkať práškový cukor do zad-ku ;-)

To hej ale niektoré stránky kde som chodieval pre svoje dajme tomu (free hry na steam)(kľúče)
Či ná nejakú stránku som sa zaregistroval tak som zabudol názov stranky+heslo
(Bolo to už strašne dávno) tak som sa chcel spýtať či to ten admin tej stránky môže kľudne dostať do môjho účtu a zistiť mail+heslo

Zato som sa pýtal lebo som chcel zrušiť účty na ktoré už nechodím (no bohužiaľ zabudol som názvy tých stránok :-D)

ty zapomenuté stránky vůbec neřeš.
změň si jedinečné heslo (a případně zapni ověřování) u mailu, na který ti taky chodí hesla od nových stránek nebo je nastavený pro obnovení hesel.
dále se postarej o nejdůležitější stránky, kam často chodíš, opět jiné heslo.
u těch zapomenutých rovnou počítej s tím, že provozovatel zkrachoval a heslo dávno uniklo.