Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna SSD disku

Dobrý večer, měl bych dotaz ohledně notebooku.
Lenovo S130-11IGM Laptop (ideapad) - Type 81J1
Typ modelu zařízení: 81J10023CK,
který má kapacitu SSD 32 GB a chtěl bych se zeptat jestli je možné to vyměnit aspon na 64 GB.
Popřípadě odkaz na nový SSD 64 GB.
A když se bude vyměňovat jak to bude s operačním systémem Windows 10 bude se muset znovu nahrát.
Děkuji za vaši odpověď

64GiB ti bohate stačí na vyladený OS W10 z ISO spolu s hiberfile a swap, aby ti inštalátor bezchybne systém nainštaloval. Táto kapacita tiež bohate stačí na obslužný SW, browser, úplne kancelárske balíky, malovátka v podobe grafiky CorelDraw a spol.

Len úložisko súkromných dát zvol na inom médiu.

Samotný W10 zaberie miesto cca 9GiB na disku, ak je po inštalácii vyladený, plne funkčný.

32 GiB je bohate dostatku miesta na beh systému.

Akurát na veľké záplaty miesto nestačí.

Musíš zakaždým plátaním stiahnuť ISO W10 nejakej novej verzie (1909) a načisto vykonať novú inštaláciou z flešky.

W10 x64 bit. je možné okresať, aby sa skutočne dala vykonať každoročná záplata bez preinštalácie OS načisto v prípade 32 GiB miesta na disku

Len to chce disponovať základmi PowerShell, nástrojom Dism.exe a spol.

Je na nete okresný W10 pre hráčov zbavený WinSxS, Defender, apps, OneDrive, Store apod. bloatware, cca kapacita 1,7GiB na ISO inštalačke.

Vyměnit to nepůjde,je tam místo SSD disku jen paměť eMMC s kapacitou 32 GB,napájené na desce.Slot na další disk to nemá,optickou mechaniku,kam by se dal vyměnit disk,taky ne.Jedině data ukládat na SD kartu ve čtečce nebo přes USB na externí disk nebo flashku.

ten netbook čili shit nabízí konfigurace: https://www.lenovo.com/cz/cs/laptops/ideapad/s-series/Lenovo-ideapad-S130-11IGM/p/88IP10S1075

Úložiště:
128 GB PCIe SSD
500 GB SATA HDD
64 GB eMMC
32 GB eMMC

rozebrat a zkontrolovat, jestli by se tam vešel ještě ssd disk.
když jo, pořídit 120-250gb, emmc disk naklonovat na něj, v biosu emmc zakázat / nebo přesměrovat boot na ssd, pak by šel emmc použít jako druhý pidi-disk.

ta nízká cena za ten šmejd se fak "vyplatila".

Ten Lite Edition je k nicemu.
CZ jazyk tam neni, jenom English, German atd
Navic - ze slozky Windows mi to ukrojilo jenom 2GB !!
To spise zkus ten Dism++, ten ukroji vic
Pripadne to rozeber a koukni jestli nahodou tam ten slot M2 neni