Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc na racing simulator do 15 tisic

Ahoj, jelikoz me uz nebavi hrat na Xboxu zavodni hry/simulatory, tak jsem se rozhodl, ze chci PC.
Moje pozadavky
- komplet Pc bedna
- cena do 15 tisic
- hry budou Assetto Corsa, iracing, Project Cars 2

Monitor QHD 144GHz jiz mam. Bez dalsi periferie. Jelikoz se v PC vubec nevyznam, tak vas zadam o radu, co koupit?

Diky

Sestavit to jde...ale chybí Ti zhruba 3 tisíce.

Tím že máš monitor QHD nedával bych tam grafiku za zhruba 6 tisíc /nvidia geforce 1660 Super/ ale za zhruba 10 tisíc /nvidia GF 2060 super, radeon 5700/.

https://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/58415?start=29 najdi uprostřed průměrný výkon (2560 × 1440).

Takže 15-10=5tisíc za bednu bez grafiky a to je málo.

Za 15 to sestavit jde ale je to dost kompromis. Kdyby to bylo s fulhd monitorem bylo by to jiné.
Je možné navýšit rozpočet ?
Např. prodejem starých pc komponent ?

Souhlas s MM. Mohl bys tam dát od AMD třeba A8 nebo A10, což nejsou tak drahé procesory, něco bys ušetřil i na zdroji a levnou MB s dostatečnou propustností bys taky sehnal. Ale pravděpodobně by sis tím zavřel dveře k budoucímu upgradu, byla by tam pomalá síťovka, nedostatečné RAM sloty apod. Možná i ta hranice 20 tisíc mi přijde málo, osobně bych si s tím dal záležet, aby ten PC nebyl v tak velkém kompromisu, takže spíše 25. To už je ale spíše na osobních preferencích a o chtíči to v budoucnu upgradovat nebo až doslouží, tak koupit novou mašinu.

Zase to nechci prehanet. Chci to na obcasne hrani. Spis bych zacal s necim levnejsim a nasledne do budoucna upgradovat - s nim bych nemel problem.
Budu rad za cokoliv lepsi, nez je hrani na FHD monitoru pres Xbox. Ty detaily ve hre tam jsou celkem hrozne.

Jestli bys měl ten budget 15 tisíc, tak s tím bys na upgrade mohl zapomenout. Zkus si našetřit víc nebo jestli můžeš, tak do toho vrazit víc peněz. Dají se koupit i hotové sestavy, kde ti garantují FPS ve hře ale strašně na tom proděláš, protože budeš mít menší výkon, než kdyby sis to složil sám.

Zase jdeš rýpat? Předem sestavené počítače obrandované e-shopy mají garanci FPS ve hře po dobu 3 let. Můžeš se přesvědčit sám. To, že na tom ztratíš 5-10% v ceně je už věc druhá. Zkus mě pro příště ignorovat a já udělám totéž, nepatříš k nejbystřejším tohoto fóra a věčně mě jenom atakuješ. Jestli ti je 14, fajn. Jestli víc, zamysli se nad sebou už. Nezapomeň mi tam hodit mínusko :-)

Ano chci se presvedcit sam, proto jsem te prosil o link ka konkretniho vyrobce/prodejce sestavy. Zatim jsem nikde totiz nic takoveho nevidel, a prodejce/vyrobce by byl sam proti sobe takovou garanci.

P.s. rypu do tebe proto ze pises nesmysly, vymyslis si a nejsi schopen sva tvrzeni podlozit argumenty, tot vse. Takze na 14 odhatuji tak tebe....

Budu rad za cokoliv lepsi, nez je hrani na FHD monitoru pres Xbox. Ty detaily ve hre tam jsou celkem hrozne.

Tak když jsi konsolák, tak jsi mohl zvolit na místo Xbox One > "Xbox X" na kterém ty enhanced hry vypadají podstatně lépe, výkonem, obrazem jsi něco ekvivalentem PC AMD Ryzen + RX580.
Xbox X podporuje mimo 4K a FreeSync i rozlišení QHD (1440p) a 144Hz nebo 120Hz monitory a k tomu k ohledu že hraješ hodně závodní hry jsi mohl přikoupit volant + pedály se klidně vlezeš pod 10K.

Ale PC a upgradovatelné volbě rozumím, jen že existují i jiné možné alternativy.

Diky, Xbox uz mam nejaky ten rok a prave k nemu jsem nedavno poridil QHD monitor a Thrustmaster Ts-xw. Jelikoz me to zaclo dost bavit, bych rad do budoucna (ale opravdu do vzdalene budoucnosti) chtel triple screen - proto ten PC, ktery bych mohl upgradovat.
Xbox X me take napadl, potreboval bych jej ale primo srovnat vedle sebe s Skem. Take me trochu stve, ze ale nastaveni volantu v pc toho umi daleko vice nez s konzoli... zaroven chci zacit jezdit s ceskou komunitou sim racingu.

rad do budoucna (ale opravdu do vzdalene budoucnosti) chtěl triple screen

.
Eyefinity ze 3 monitoru jsem před pár lety také používal, ale v tomto směru bych ti rád doporučil jestli se ti někdy naskytne možnost vyzkoušet VR brýle pro virtualní realitu kde ten požitek z jízdy je podstatně intenzivnější jak na triple screen, leč může být invidualní.
Kromě toho, dnes existují již monitory třeba "42" 31:9 které právě tyto 3 monitory nahrazují.
Pravda je že VR není pro každého a může to být rychle drahá záležitost a jak píšeš, ostatní koníčky už tak něco stojí :)

Co tohle?
Základní deska GIGABYTE B450M S2H
Procesor AMD RYZEN 5 3600
SSD disk Kingston A400 480GB 7mm
Počítačový zdroj FSP Fortron FSP500-60GHN black
Grafická karta MSI GeForce GTX 1660 VENTUS XS 6G OC
Operační paměť Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16

Diky

Chtěl jsem Ti sem navrhnout sestavu ale děsně nestíhám.
zhruba dobrý :-)
desku bych zvážil ASUS TUF B450M-PLUS GAMING kterou doporučuje kdekdo ale +- jedno (dobře není, myslím si, že asus dělá lepší desky :-))

SSD tenhle ne, to je max pro duchodce :D. Pokud už SATA tak viz diskuze https://pc.poradna.net/articles/2965607-zprava-o-upgradu-z-windows-7-na-windows-10-u-duchodcu - Crucial MX500 nebo WD Blue nebo Patriot Burst
deska má slot m2 nvme tak třeba časem nebo ideálně rovnou :-)

Zdroj bych bral mírně dražší SEASONIC zdroj 520W S12II-520W (SS-520GB F3),­ 80+ Bronze je teda o 5piv (Brněnských) dražší ale má záruku 5let.

Kolik to celkově vyšlo s tou 1660 ?