Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak správne smazat ssd a hdd pro čistou instalaci s novým hw

Zdravím,

Předělávam svojí starou sestavu i5 7400, gtx 1060 3gb za ryzen 5 3600, rtx 2070s a MSI B450 tomahawk max.
Bednu, ramky, ssd, hdd, zdroj by jsem chtěl nechat původní protože to je pár dobrých tisíc a vše by mělo sedět.

Akorát netuším jak to udělat stím přeinstalováním.

Mám použít windows10 možnost na resetováni PC a smazat vše, rozebrat-překopat a pak znovu nainstalovat ?
Jak to přesně funguje ? Všude ukazujou čisté instalace ale nikde neukazujou jak přeinstalovat system při upgradu hw.

Děkuji za jakékoliv tipy a rady

Vždy, ale vždy je nutné zmazať nultý sektor na pevnom disku v prípade čistej inštalácie lebo nevieš, či sa v zavádzacom sektore nenachádza rootkit, škodná, údaje o inom HW apod. Nestačí format.

Diskpart.exe - Clean - set Active (Potom inteligentný Inštalátor spraví delenie systémových oddielov v prípade x64 bit. s tabuľkou NTFS, MBR alebo GPT ak máš Uefi v Biose.