Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod video formátů na .mvk

Zdravíčko,

Mám plné externí HDD filmů různých formátů, před tím jsem to neřešil, jelikož jsem si to pouště na PC a měl jsem VLC, které přechroupe snad vše, nýní jsme si koupili smartku od Samsungu, naivně jsem si myslel, dám do toho HDD načtu si filmy a budu se koukat bez problémů, no u některých filmů jsem narazil (U drtivé většiny) že TV daný formát nepodporuje, proto teď koukám na různé tutoriály a podobně, zda je nějaký prográmek, kterým by jsem mohl vybrat všechny filmy na HDD (Strašně moc filmů) A převést je jednotně na jeden formát, který by televize podporovala (Nejspíše .mkv).

Vím, že se dají nějakým způsobem jednotlivě překonvertovat přes VLC, ale na 500+ filmů nic moc.

Díky moc,
F.

uplně jednoduše ffmpeg -i vstupni.mkv -c copy vstupni.mp4
> následně automatizovat
convert(){
ffmpeg -i $1 -c copy $1.mp4
}
iterovat:
find adresarsfilmy -R -iname "*.mkv" - print0 | xargs -t -I % sh -c 'convert % && rm %'
(nepřesně)

Je dobré si pohrát se sekvenčnostní, rozhodnoutím, zda to dělat na tom samém disku či mít 2 disky (se vstupními) a výstupní -prádzný.
Následně odstranit v názvu souboru příponu mkv ( nejsem v lnuxu zbehlý, ale na windows podobná věc je %~n[b]PROMENNA

samozřejmě bylo by dobré si opravdu zjistit, za příčina je samotný kontejner mKV.[b]

Díky za odpovědi,

Rád bych je zachoval, s rychlostí internetu, kterou zde máme dostupnou, to byly většinou hodiny stahování :D

Opravdu netuším, jak to je, mrknu se, až budu mít zase přístup k tomu disku, vím jen, že píchnu HDD do televize, všechny filmy mi to načte, projíždím tedy nabídku filmů a dole vidím formát a délku filmu samotného, pokud je .avi, tak mi naskočí, že "Nastal problém video nelze přehrát" a odkáže mě to na manuál samsungu, kde mi to ukáže podporované formáty v kterých to .avi není.

Mrknu na nějaké ty programy, které jste mi doporučili, a uvidíme, zkusím nejdříve převést jeden, zda to něco vyřeší.

Děkuji moc.

Před rokem,když jsem vybíral novou TV,tak mi prodavač přímo řekl,že novější řady TV Samsung už nepřehrají avi formát.Prý kvůli tomu,že si zákazníci stahují filmy ve špatné kvalitě a pak nadávají na ošklivý obraz.Tak si asi firma nechce kazit dojem.Tak jsem koupil LG,ale i ta mi občas u nějakého filmu napíše:Tento formát není podporovaný.Většinou jdu a stáhnu ho znova,internet mám rychlý dost.

Jo to znám přímo z rodinného kruhu, děda si koupil novou televizi, a na vánoce dávají takové ty starší filmy a nemohl se smířit s tím, že má novou televizi a že má černé pruhy po stranách i když znáš přesnou příčinu, tak mu to prostě nevysvětlíš.

Já právě nemám problém s těmi novějšími filmy, protože ty jsou většinou už v těch podporovaných formátech spíš se mi jedná o ty starší.

Ale jak říkám uvidíme, při nejhorším to budu dělat jako dříve, píchnu notebook přes HDMI na notebooku otevřu VLC a pustím to přes VLC :D

Realita je jeste trosku jednodussi, Samsung neprodlouzil z duvodu uspor nakladu licence na DivX a DTS.
A popravde vetsinu veci kodovanou DivX je prave diky stari a nekvalite rozumnejsi rovnou smazat a neresit.

Ja to vyresil sitovym ulozistem kde zaroven bezi mediaserver. Ten na vyzadani prekoduje video do potrebneho formatu dle prehravace, bez toho abych to ja jako uzivatel musel jakkoliv resit, jen vyberu co si chci prehrat.