Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem naskenování brožury o 200 stránkách na domácím zařízení

Dobrý den,
prosím vás o radu jak nastavit zařízení skeneru na multifinkčním zařízení Brother MFC-J200.
Mám půjčenou brožuru o 200 stránkách a potřebuji si pokud možno celou naskenovat do PC v PDF souboru, ale né jako obrázky ale jakoby text, který si pak můžu jakýkoliv text "doupravit" přepsat apod.
Začínám skenovat, ale musím před každým skenem složitě se proklikávat k úkonu, lze nějakým programem, nebo v samotném zařízení nastavit tak že jen budu obracet listy a skenovat bude automaticky?
Děkuji za pomoc

... Začínám skenovat, ale musím před každým skenem složitě se proklikávat k úkonu ... lze nějakým programem, nebo v samotném zařízení nastavit tak že jen budu obracet listy a skenovat bude automaticky?

Presne tak. Obrátim list+ťuknem prstom ... obrátim list+ťuknem prstom a takto dookola 100 krát. Žiadne zložité preklikávanie k úkonu, To rozdelenie dvojstran je na konci iba bonus toho softvéru.

Na toto je najlepší Vuescan - nastavíš si čas ako potrebuješ, nemusíš nič odklikávať. Naskenuj to aspoň 300dpi v odtieňoch šedi (nepozeraj v tejto fázi na velkosť). Potom to spracuješ a preženieš cez Scantailor - dostaneš ČB obrázky s CCITT G4 kompresiou o velmi malej velkosti. Tieto následne naimportuješ do Acrobatu. Môžeš to v tejto fáze uložiť ako pdf a dostaneš minimalistické pdf zložené z tých obrázkov s dobrou kvalitou (nascanované obrázky stále ostávajú totižto bitmapou) a OCR textovou vrstvou na pozadí takže je možné v pdf normálne vyhladávať. Alebo môžeš spraviť ešte jeden krok v Acrobate a to že to v ňom preženieš cez Clearscan - čím sa tie pôvodne bitmapové obrázky vektorizujú a výsledkom je naprosto minimalistické pdf ktoré je možné lubovolne zoomovať a má OCR textovú vrstvu na vyhladávanie. 200 stranový dokument potom môže mať doslova len pár MB. Takto sa robia kvalitné ebooky zo scanovaného materiálu. Amatéri to potom skenujú nejakým obskurným AIO programom do jpg obrázkového pdf so šialenou kompresiou a výsledok je aj tak 500MB pdf ktoré sa častokrát nedá ani prečítať. Ak to chceš mať ale naozaj v editovatelnej podobe, tak potom si to môžeš z toho ebooku skopírovať (tú textovú vrstvu) trebars do wordu alebo kam a tam upravovať, samotné pdf neni moc vhodný formát na nejaké editovanie. Alebo tie nascanované obrázky spracuješ rovno vo Finereaderi či nejakom inom OCR programe a uložíš si to rovno do toho Wordu aj so štýlmi (ale to moc neodporúčam, je s tým potom viac práce ako užitku) alebo to OCR-kuješ do čistého textu, ktorý si potom vložíš do toho Wordu a oštýluješ dodatočne sám podla potreby.