Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zrušit abecední řazení ikon ve Windows 10

Ahoj, mám tuhle jednoduchou otázku a omlouvám se, jestli ji už někdo položil, ale já to nenašel:

Jak zrušit abecední řazení ikon ve Windows 10?

PřesněJI řečeno, jak zrušit JAKÉKOLI řazení ikon ve Windows?

Jsem tak nějak vizuálně založený a na všech předchozích Windows jsem mohl seskupovat ikony ve složce do prostoru tak, jak jsem chtěl. Tady to nejde. Nedá se to vypnout v registru?

Řešení:

Děkuju, toto funguje, ale bohužel jen do chvíle, než složku zavřu nebo změním typ zobrazení (například na "Podrobnosti" apod.). Potom, nebo po znovuotevření složky, je opět všechno řazeno abecedně.

Poznámka pro ty, kdo to budou zkoušet: tato operace vám rozhodí ikony na ploše. Je třeba mít nastavení plochy zazálohované například pomocí programu Desktop-OK.

Patřím zkrátka k nepřizpůsobivým podivínům. Ale poraď, když máš dvacet programů, které používáš, na ploše je nechceš mít (tam už máš jiné věci), tak jak si je seřadíš, aby ses v tom vyznal? Abecední řazení nedovoluje seřadit je podle toho, na co jsou, leda že bych si přejmenoval všechny ty zástupce. Což je pruda.

Ano. Nepotřebuju. Ale doufal jsem, že mi tu někdo poradí něco sofistikovanějšího.

Je to samozřejmě prkotina, ale Windows mě tím připravily o kousek svobody. Asi jako kdybys měl psací stůl a všechny předměty by se ti na něm automaticky začaly řadit abecedně. Taky by tě to štvalo. Řešení: stačí přece tužce říkat pero, a hned je jinde... Ha ha.

Číslování je běžná věc. ]:)

Leffinqwellův-Bronštajnův psací stůl. Bronštajn redukoval redundantní počet učebnic ze tří hromádek na dvě – A1 a A5. Bronštajnův přínos spočívá především v tom, že přesunul poznámkový blok z dominantního sektoru A2 do ergonomicky mnohem výhodnější polohy v sektoru B5. Sektory B1, B2, B3 a B4 zůstaly prázdné.

Hm, to jsem nečekal, že se do mě tak pustíte.. Nemám problém se přejmenovat na blba, ale chápejte, o co mi jde - proč bych se měl přizpůsobovat já tomu, že nějaký blb v Microsoftu zrušil ve Windows něco, co fungovalo a bylo mi to k užitku? Uráží mě, že musím neustále, s každou novou verzí, skákat, jak oni pískají. Problém není v tom, že bych to neuměl, ale že nechci.

Roberte, cítím z tebe jakousi normalizační rezignaci, či jak to nazvat. Že je někdo velký, to ještě neznamená, že má vždy pravdu. Ani že se mu budeme přizpůsobovat.

S tím blbem jsem neodpovídal tobě, ale tomu, kdo mi vytkl, že se neprávem vydávám za "středně pokročilého uživatele". Mezi námi je vše v pořádku :)

Ja len, že nemá význam bojovať proti veterným mlynom. Nie som hrdinský rebel, ktorého podstatou existencie je rýpať do všetkého, čo ho naštve. Nikto nie je génius na všetko. Gigant MS má svoju stratégiu, ktorú má podloženú svojimi argumentami a svojimi odborníkmi (nech už si o nich myslíš čokoľvek). A pôjde svojou cestou, ktorú on považuje za správnu a že či si my myslíme o tejto ceste, že je správna, asi nemá význam rozoberať. A že má čo riešiť, o tom hádam nemáš pochybnosti - ono je vo W oveľa viac podstatnejších problémov ako ten jeden Tvoj. Ak chceš, bojuj, ak zrovna tento boj je pre Teba tak významný. My ostatní, normalizačne rezignovaní, si pomyslíme že holt je to jak to je, ale vynájdeme sa a prijmeme svoj spôsob zvládnutia problému. ;-):beer:

od win vista (2007) přijde 2x do roka někdo s problémem, že windows neřadí ikony tak jak si představuje on, že se nastavení dědí nebo nedědí, že v jiné verzi je to ještě jinak a nejde to vrátit.
přitom pro správu souborů ti lidi používají jednookenní kukátko "tentopočítač" neboli průzkumník, který má polovinu menu zaplněnou stupidními nepoužívanými ikonami, které vedou na nesmyslná místa.

za těch 13 let se mi nezdá, že by microsoft těm dvěma hlasům ročně bedlivě naslouchal a chtěl skoncovat s tím zmetkem.

řešením je opravdový správce souborů - je ve všech adresářích a na všech windows stejný (volitelně).
4 z 5 brtníků používají altap salamander, ale jsou další, více či méně placené.

Díky za tip. Stáhl jsem si teď Altap Salamander a vypadá sympaticky. Ale ani on neřeší můj problém, který tady všem připadá naprosto nemožný, protože nikdo z komentujících asi nepoužívá počítač na způsob pracovního stolu s mnoha šuplíky. Ale já jo. Ani Altap Salamander mi neumožní zobrazit ikony, které by nebyly abecedně řazené a mohl bych si s nima hejbat, jak bych chtěl.

Vím, že si samozřejmě můžu koupit Maca, nic mi nebrání. (Ti dva lidi, co se 2x za rok ozvou Microsoftu, jsou zřejmě ti poslední dva nespokojenci (se mnou tři), kteří ještě nepřešli k Applu.)

Taky jsem zkoušel Dexpot, což bylo zatím nejlepší řešení, mít spoustu ploch. Ale i Dexpot má své mouchy.

Zajímalo by mě, jestli neexistuje jednoduché řešení, které by vrátilo chování složek někam do WinXP, pokud to tedy není rouhání pro uši všech, kdo se zabývají počítači a softwarem profesionálně.

Z ďaleka nie som odborník na PC, ale ani na MS DOS a tobôž na veľmo prezložitý OS Windows, ale odjakživa používam TotalCommander, pre DOS to bola nadstavba: Midnight Commander, oba dvojokenné explorerče (podľa vzoru prehliadače) slúžili, slúžia a budú slúžiť k plnej spokojnosti bežného, sľušného, poctivého, statočného, rokmi prevychovávaného, pracovitého občana.