Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zrušit abecední řazení ikon ve Windows 10

Ahoj, mám tuhle jednoduchou otázku a omlouvám se, jestli ji už někdo položil, ale já to nenašel:

Jak zrušit abecední řazení ikon ve Windows 10?

PřesněJI řečeno, jak zrušit JAKÉKOLI řazení ikon ve Windows?

Jsem tak nějak vizuálně založený a na všech předchozích Windows jsem mohl seskupovat ikony ve složce do prostoru tak, jak jsem chtěl. Tady to nejde. Nedá se to vypnout v registru?

Řešení:

od win vista (2007) přijde 2x do roka někdo s problémem, že windows neřadí ikony tak jak si představuje on, že se nastavení dědí nebo nedědí, že v jiné verzi je to ještě jinak a nejde to vrátit.
přitom pro správu souborů ti lidi používají jednookenní kukátko "tentopočítač" neboli průzkumník, který má polovinu menu zaplněnou stupidními nepoužívanými ikonami, které vedou na nesmyslná místa.

za těch 13 let se mi nezdá, že by microsoft těm dvěma hlasům ročně bedlivě naslouchal a chtěl skoncovat s tím zmetkem.

řešením je opravdový správce souborů - je ve všech adresářích a na všech windows stejný (volitelně).
4 z 5 brtníků používají altap salamander, ale jsou další, více či méně placené.

Díky za tip. Stáhl jsem si teď Altap Salamander a vypadá sympaticky. Ale ani on neřeší můj problém, který tady všem připadá naprosto nemožný, protože nikdo z komentujících asi nepoužívá počítač na způsob pracovního stolu s mnoha šuplíky. Ale já jo. Ani Altap Salamander mi neumožní zobrazit ikony, které by nebyly abecedně řazené a mohl bych si s nima hejbat, jak bych chtěl.

Vím, že si samozřejmě můžu koupit Maca, nic mi nebrání. (Ti dva lidi, co se 2x za rok ozvou Microsoftu, jsou zřejmě ti poslední dva nespokojenci (se mnou tři), kteří ještě nepřešli k Applu.)

Taky jsem zkoušel Dexpot, což bylo zatím nejlepší řešení, mít spoustu ploch. Ale i Dexpot má své mouchy.

Zajímalo by mě, jestli neexistuje jednoduché řešení, které by vrátilo chování složek někam do WinXP, pokud to tedy není rouhání pro uši všech, kdo se zabývají počítači a softwarem profesionálně.

Z ďaleka nie som odborník na PC, ale ani na MS DOS a tobôž na veľmo prezložitý OS Windows, ale odjakživa používam TotalCommander, pre DOS to bola nadstavba: Midnight Commander, oba dvojokenné explorerče (podľa vzoru prehliadače) slúžili, slúžia a budú slúžiť k plnej spokojnosti bežného, sľušného, poctivého, statočného, rokmi prevychovávaného, pracovitého občana.