Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Běžné účty školních počítačů si samovolně obnovují hesla?

Ahoj,
mám následující situaci na počítačích školní sítě: Máme nové desktopové počítače s Win10, na jeden účet Microsoft připadá asi 12 pc. Každý počítač má uživatelský účet admin (správce) chráněný heslem a student (běžný uživatel) bez hesla. Pomineme že tento způsob obsluhy více počítačů je na nic, ale situace taková je. Po nějaké době používání (cca měsíc?) začnou běžné uživatelské účty "student" k přihlášení vyžadovat heslo. Něco se tam zadá, uživatele to pustí dál a při dalším pokusu o přihlášení to již vyžaduje předtím zadané heslo. Jsem z té situace zmatený, jsem správce školní sítě, ale nemám s tím nic společného - jako mnoho lidí ve školství, nachomýtl jsem se k tomu protože jsem to dostal příkazem :) . Tak bych to rád dal do pořádku....

To je mi jasné že Win10Home to nemá a Win10Professional ano, ale gpedit je ta funkce nebo ovladač, kterym ovladam dobu expirace hesla? Každopádně se podívám jaká verze OS to konkrétně je a jestli Home, pak najdu někde návod jak to do PC doplnit. Pokud bych nenašel, ozvu se... Díky :)