Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade SSD M.2 z menšího na větší (klonování)

Ahoj lidi,

potřeboval bych vyměnit SSD M.2 128GB na kterém mám nainstalovaný OS W.10 za větší 512GB. Potřeboval bych poradit jak naklonovat menší na větší když v NB je jen jedna pozice na SSD. Čekal jsem, že součásti balení je nějaký adaptér na USB ale ani omylem :-(

Předpokládám, že už to přede mnou někdo dělal, tak mohu poprosit o návod jak a čím ho bezpečně naklonovat? Nechci kupovat za 400 externí adaptér když ho pak hodím do zásuky a nejspíš řadu let nebudu potřebovat :-(

Předem moc děkuji za pomoc a přeji hezký a klidný den :-)

Jako co chceš za radu? Jestli chceš přímé klonování, potřebuješ mít připojené 2 disky současně alespoň tedy přes onu redukci. Na 128 GB by ti ale mohl stačit i větší flash disk, přes který by si udělal kopii a přenesl ho na disk druhý (resp. naklonoval na flash disk systém, pak nabootoval z flash disku a udělal kopii z flash disku na nové SSD a poté bootoval z nového SSD).

Když máš jenom jeden slot M.2, logicky budeš muset připojit nějaký druhý SATA disk, na který uložíš image systémového disku. Pak prohodíš M.2 SSD a image obnovíš na nový disk. Na klonování použít třeba Acronis True Image na USB flešce.