Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem u routeru přestaly fungovat LAN porty

Je to složitější, proto to trochu rozvedu:
1. kdysi dávno jsem koupil router WRTP54G protože jsem potřeboval připojit 2 linky IP telefonu a toto mi skvěle vyhovovalo
2. asi před rokem (po 4 létech skvělé služby) mi "umřely najednou" (žádná bouřka) všechny LAN. Nevím co mě to napadlo (asi má lenost to řešit), nic jsem neřešil a koupil si
nový router a ten původní měl jen na ty IP telefony.
3. začaly mi chybět LAN porty, tak by se mi "šiklo" znova zprovoznit ten router WRTP54G, tím že ho dám třeba do továrního nastavení a ty LAN se třeba chytnou. No a průser
je v tom, že ty LAN porty se neobnovily a mě to vymazalo i nastavení na mého internetového providera IP telefonie, které doteď fungovalo. Takže teď jsem bez LAN i bez IP
telefonů, protože se nedostanu na to rozhraní, kde to nastavuji.

Proto můj skromný dotaz je, neznáte nějakou fintu, jak to alespoň vrátit na tu IP telefonii, aby fungovala?
Chápu, že tu asi přispěje hodně chytrolínu, kteří budou psát, proč jsi do toho šahal, jak tomu nerozumíš, nebo jiné invektívy, ale já bych opravdu byl rád, kdyby se ozval někdo s radou, jak obnovit, alespoň ty IP telefony, když už né i ty LAN porty no a pak si koupím další skříňku (Switch) a už teď je to škaredé a bude to hnusné. Né jen proto, že přibude jedna krabice, ale přibude i minimálně jeden kábel na propojení. No opravdu čekám jen konstruktívní odpovědi a blbec jsem, to uznávám, kdybych do toho nešahal, tak mám pořád 2 IP telefony!

Nic konkrétního neporadím, ale jako pokus bych doporučoval podívat se na napájecí zdroj k Linksys, bývá to zdroj častých závad (samosebou elyty), já už je měnil 2x). Nebo zkusit jiný zdroj. Aby se aspon dalo zkusit resetovat a dostat se do nastavení.

Když resetuješ router do továru a máš v něm konfiguraci, tak si ji přece napřed uložíš/vyexportuješ. To přece napadne každého chytrolína.
A když jsi ji neuložil, tak přece máš možnost si to podle návodu svého VoIP Opa nastavit znova - pokud tedy router funguje (což nefunguje).

Na LAN porty zapomeň, leda bys uměl vyměnit PHY na desce routeru.

Jinak nechápu co řešíš, VoIP brány s 2x FXS porty se dá běžně koupit za pár peněz. https://www.joyce.cz/voip-produkty-ip-brany/204-yeastar-ta200-2-portova-fxs-brana-1xlan-10000212.html