Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Projektor - HDMI/DVI + nějaký malý počítač + bluetooth klávesnice a myš?

Ahoj,
řeším takové dilema, jak si reprodukovat filmy, seriál, youtube, stream, netflix, google fotky.. atd v obýváků.

Volby jsou dvě. Buď televize + klávesnice a myš?
https://www.alza.cz/65-sony-bravia-kd-65xg7005-d5616525.htm

nebo projektor.
https://www.alza.cz/optoma-hd27e-d5262070.htm

Mnohem raději bych šel do projektoru (a ne nevadí mi, že ve dne bude nepoužitelný).
Ovšem, čím do projektoru dostávat ty data? Pořídit malý PC jen čistě na multimedia? Nebo notebook? Nebo jsou dneska takovy ty TV krabičky?

Jak by jste to řešili vy?

Díky za podněty

Klavesnice a mys jsou super periferie.... k stolnimu pocitaci/notebooku spolu s kvalitnim stolem, zidli a monitorem.
Ne do obyvaku k televizi....
Vetsinu tvych pozadavku zvladne televize sama o sobe, pripadne lze priplatit za verzi s AndroidTV OS, kde je precijen tech aplikaci a funkci vice nez a proprietalnim OS sony.

Obdobne muzes resit ten projektor, zapojenim prehravace s AndroidTV, AppleTV apod. Pripadne jednoduchym ChromeCastem. V tomto pripade ale musis taktez vyresit slusne ozvuceni

Klavesnice a mys je pohodlne reseni kdyz sedim u stolu na zidli. U TV na gauci naopak jednoduche a pohodlne ovladani, hlasove vyhledavani (treba google asistent funguje velmi dobre), na obcasne zadani textu, pokud nezafunguje hlas, postaci virtual klavesnice, nebo pripadne na mobilu. Webovy prohlizec na TV je nesmysl, tim padem URL zadavat nepotrebuju. Pro hry na TV jednoznacne gamepad.

.Mnohem raději bych šel do projektoru (a ne nevadí mi, že ve dne bude nepoužitelný).

Když se budu držet tvého požadavku, tak se dají zakoupit mini projektory s OS Android (s lampy LED, co nemají takovou spotřebu a netopí jak klasické lampy do projektoru, zpravidla jsou podstatně menší) a dálkovým ovládáním, na tvou potřebu a požadavek zcela dostačující.
Cena od, okolo 5K Kč. Dají se sehnat docela slušné "1080p" FHD za zcela exeptovatelnou a slušnou cenu.
(filmy, foto etc můžeš buď číst v lokální síti třeba z NAS nebo z SD karty či eHDD dle modelu projektoru)

Chce projektor na filmy, ne prezentace. Takový projektor je velmi nevyhovující. "Docela slušné FHD" u Android projektorů v téhle ceně znamená "jsem schopný spustit prezentaci a když stojím kilometr daleko, už tam ty pixely nevidím" nebo také "svítí to tak dobře, že to nevidím ani na bílém podkladu". To už je lepší sestava PC + projektor.

To je trošku přehnané.
Žádný jsem nevlastnil ale v práci jeden LED máme a pár sem jich viděl a vypadají líp jak moje vytápěcí Optoma.
Asi máš namysli (dal jsis dohromady krabička + Android) ty malé čínské velikosti telefonu křapy z Ebay.
(všechny ty lampové jsou progresivně meneny za LED)

Rozhodnutí je asi na tobě... a taky záleží na financích.

Televize: Smart TV jsou televize s malým počítačem, funguje to dobře, když od toho sedíš dál, tak se ti tolik neserou oči, takže dáš i trilogii LOTR v kuse :-D Pochopitelně klávesnice a myš je nutností, pokud se chceš tam pohybovat jako člověk. Alternativa je ještě ovládání pomocí telefonu, ta také není k zahození.

Projektor: neunavují se ti oči, potřebuješ na to ale tmu (ve dne řeší žaluzie) a pořešit přenos médií. Taky si myslím, že kvalitní projektory na filmy v dobré kvalitě či Netflix začínají až kolem 23-25 tisíc Kč. Což za polovinu seženeš už hodně dobrou televizi pro tyto účely. + u projektoru budeš muset měnit lampy, které se ti prostě jednou za čas vypálí. Také čistit filtr. Moc práce na jednu krabičku :-)

Osobně bych šel do té televize.