Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poraďte jakou operační paměť

Ahoj.
Když jsem použil SSD disk tak se počítač dost zrychlil. Abych disk trochu pošetřil tak jsem vypnul, kromě jiného, i stránkovací soubor. (to jsem vyčetl tady na poradně). Ale některé programy začaly blbnout. Hlavně mozilla při více panelech. Když jsem přepnul stránkovací soubor zpět na"určí systém" tak blbnutí zmyzelo. Myslím že abych mohl stránkovací soubor vypnout tak bych musel vylepšit, zvětšit a zrychlit, RAM. Prosím poraďte jaké RAM, do kolika slotů koupit? Myslím tím konkrétní výrobek. Nebo písněte názor zda to vůbec má cenu. Když stránkovací soubor nevypnu tak se počítač chová naprosto normálně.
Díky za radu a něco o počítači:
Operačný systém
Windows 10 Pro 64-bit
CPU
Intel Core i7 930 @ 2.80GHz
RAM
4,00GB Single-kanál DDR3 @ 540MHz (7-7-7-19)
Základná doska
Intel Corporation DX58SO (J1PR)
Grafická karta
W2242 (1680x1050@60Hz)
1024MB NVIDIA GeForce GT 240 (MSI)
Úložisko
465GB Western Digital WDC WDS500G2B0A (SSD)

Stránkovací soubor rozhodně nikdy nevypínat. Je to spolehlivý způsob, jak učinit Windows nestabilními. Optimální velikost paměti hodně záleží od toho, jaké aplikace se používají. Kupříkladu při používání HyperV není paměti nikdy dost. Ale velmi obecně lze říci, že 4GB jsou málo, 8GB minimum, 16 GB většinou už dostačuje.

Otazka spis co na DDR3 jeste sezene. Zkusit muze vsechno, ale mel by si zajistit, aby mohl pamet bez problemu vratit, kdyby z tou jeho nefungovala. Mimochodem i7-930 je LGA1366 teda triple channel, pro optimalni vyuziti pameti je treba mit 3 moduly. Jestli ma jeden 4GB modul, tak by mel dokoupit jeste dva takove, aby mu tam ten triple channel sel. Jinak ale na beh Windows 10, pokud to uzivatele nijak nehroti staci 6GB RAM. Mam teda na PC u nasich na i7-950 3x2GB a parada.

Co se tyka strankovaciho souboru, tak za me nevypinat. Ono to zase tak moc to SSD nezere. Jinak pokud by ho chtel zasadne setrit, tak krome strankovaciho souboru a mozna spis nez ten, bych prehodil cache porohlizece na jiny disk typu HDD. Cache prohlizecu sezere hodne dat, ale kdyz neni na SSD, tak se nektere veci v prohlizeci zpomali, takze taky s tim opatrne.

typ paměti vypíše třeba cpu-z -> záložka spd
bazary taky fungují.

tak jsem vypnul, kromě jiného, i stránkovací soubor. (to jsem vyčetl tady na poradně)

jak vidíš, i sem chodí lidi psát blbosti. ale většina by ti to nedoporučila.
já doporučuju nechat malý swap 512mb (větší stejně nemá smysl).