Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde spustit BIOS f10 nebo f12 + word v Linuxu

Mám 2x notbook a 1 netbook. Chtěl bych tam instalovat Linux Ubuntu.
Na jednom velkém notebooku mi šel spustit BIOS okamžitě dlouhým podržením klávesnice f12 ihned po zapnutí.
Na malém netbooku mi šel spustit BIOS okamžitě dlouhým podržením klávesnic fn a f12.
Na posledním velkém notebooku se mi nechce spustit BIOS ani náhodou. Zkoušel jsem to asi 20x f10, f12 apod. A nic.

Je to ASUS R752S s Windows 10 Home. Co můžu udělat?

Jak to v Linuxu se spuštěním Wordu? Vím, že většina programů z Windows se dá nahranit jiným obdobnám programem. Ale mám uloženo přes 100 dokumentů ve Wordech. Lze to nějak spustit i v Linuxu, nebo budu muset jeden po druhém je kopírovat Libra office apod.?

Akorát nikde v tom Asusu nevidím v Biosu sd kartu. V těch druhých dvou to bylo vidět na první pohled a tady ne.
V tom prvním velkém notebooku jsem ten Linux ihned nainstaloval s sd karty. Na to malém to sd kartu, ale nešlo to z ní spustit. Asi by tošlo jen z flešky, ale moje 4GB je na tiUbuntu nedostatečná. A tady ten Asus mi dělá zatím největší problém. Nikde tady sd kartu v Biosu nevidím.

Mám na flešce stažené Ubuntu a spustil jsem to dle návodu pomocí
UNetbootin, která nám na flash disk rozbalí soubor .iso tak, aby se z něj dalo bootovat.

Bohužel to hlásilo málo místa. proto jsem to zkusil s sd kartou a na Lenovu to klaplo bez problémů ihned

No já potřebuji stránky v češtině a na Ubuntu mám perfektní návod z jedněch it stránek tady v CZ. Už mám navíc na jednom notebooku nainstalované Ubuntu podle toho návodu, tak bych to chtěl mít už na všech 3 noteboocích.

Spíš bych potřeboval to vyřešit s tím Biosem, protože si nejsem jistý, jestli bych na něm našel i tu flešku, ten Asus to má prostě jiné než ty předchozí dva. Zkusím sem vložit obrázek toho Biosu Asusu. Nevím,kde je ta sd karta?

https://ctrlv.cz/YtA5

No spolu s tímstaženýmUbuntu mi to dělá asi 4,2 GB. Ty myslíš, když to mám na ext.disku, tak 4GB flešku už dát tu rozbalenou instalačku bez toho souboru, ze kterého jsem tu instalačku udělal? To mě nenapadlo, to by možná šlo. Já měl na 4GB flešce 2GB ten soubor a když jsem chtěl z něj dostat tu instalačku, hlásilo mi to málo místa,protože dohromady to má 4,2GB. Udělat to na ex. HDD a na flešku vrátit pouze tu instalačku je opravdu jednoduchý nápad (pokud to tak je) a to mě opravdu nenapadlo. Večer to zkusím...

to robíš blbo, mať naraz ISO aj rozbalené súbory je nezmysel,... ISO nedávajte na flashku. Stiahni Rufus, to ISO do nejakého PC na disk, pripoj flashku, spustiť Rufus a nastav ten ISO ako vstup, a Flashku ako výstup... flashka bude mať 2.1GB zaplnené.

Mám to vyřešené, skutečně to bylo tím, že to nebralo SD kartu ani externí HDD. Dal jsem na flašku pouze tu instalačku a flešku to vzalo a ten Linux Ubuntu mám nainstalovaný.Taková drobnost a nenapadlo mně to. Ale mám to vyřešené. Díky všem za rady a snahu pomoct.