Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook nečte dvd rom

Ahoj, měl jsem v plánu přeinstalovat notebook Fujitsu Siemens AMILO 2550 (Intel duo core 2,1GHz,2GB RAM, ATI HD 2600XT)

Dal jsem dvd do mechaniky s tim ze se spustila instalace, ovšem zapomnel jsem dat ntb do nabíječky tak se mi vybil (instalaci jsme ani nespustil takze se nemohlo nic stat)

Dal jsem tedz ntb do nabíječky a chtěl zacit instalovat ale DVD ROM se mi v BIOSu neukazuje (stava do ni jde reaguje na vysunutí a zasunutí, pri startu se roztoci i DVD co je v mechanice ale jak přejde pres BIOS prestane se tocit (jen lehce) a tim to hasne zkusil jsem dvd mechaniku vyndat ocistit spoj ktery je k desce ale žádná reakce.

Nevite čím by to mohlo být? Dvd mechanika je stará 5 měsíců a normálně jela

Tak up...

Mam instalacku na windows 7 32 but s tim ze instalacka je v poradku (overena) bios vidi oba disky (jeden z nich je novy) ale v instalaci (kam system nainstalovat se neukaze ani jeden) tak to uz asi nechapu?

Kdyz pripojim externi hdd (usb2 640GB ten vidi bios i instalace ape nenainstaluje protoze to podle vseho nepodppruje) co s tim?

win7 na 2gb ram? to má být vtip?? aby s tím ten člověk pak nešvihnul z okna.

podle typu southbridge to může mít taky jen sata1, to už skoro nemá cenu systémový disk (nebo oba pomalé hdd) nahradit rozumnějším ssd. aspoň ty iops pomůžou.
říkáš, že ti vyplo napájení během instalace a od té doby nebootuje mechanika a nevidíš obsah disků. no pokusně bych je vytáhnul a strčil tam nějaký bezcenný funkční disk nebo menší ssd - jestli ho konečně instalátor uvidí.

kdyby jo, pak koupit 4gb ddr2 v bazaru, co tam budou pasovat - někde píšou 533, někde 800mhz.

Ano v planu mam rozšířit paměť ted je tam slot s 1GB (poze jeden slot druhy je na desce někde kde je 1GB sam o sobě.

Mám v plánu alespon se dostat na 3GB 2GB +1GB na desce) nebo nejlepe pridat do slotu 4GB ale to nevim jestli deska podporuje co jsem se dival tak max 4 GB. a i kdyby pak je prechod na 64bit system nutnost jelikož vidí max necelé 4GB (3,75GB pokud se nepletu.)

tomu starému krámu má pomoct v čem přesně? jiný procesor ho to nenaučí, nemá na to patici.
jiný typ paměti tam nedáš. větší paměť za tebe nekoupí - tu už jsi měl mít osazenou dávno.
rychlejší to nebude, chipset máš furt stejný.

až teď mi došel nadpis - jo klidně. i současný bios uměl cd (pokud je doteď funkční). a cmos reset jsi mohl udělat už dávno.

Stale je , dvd mechanika (puvodni v ide zareagovala ale jen na jeden reset , načtení ja ho reset skrz vložení dvd s win a už nenacetl) takze dvd romku ignoruji jak interni tak externi, co se tyce usb win, nacte nenajde disky dal jsem soubory ktere byli recene nad tim a funguje ale zbělá mi obrazovka a zdarec? Grafika to nemuze byt protoze jsem zkousel i druhou (totoznou a funkcni na 100%) tak proto se ptam ze by bios? Protoze jinak uz nevim.
Davam tomu posledni sanci na flash a to se chci zeptat jak to udelat pres usb protoze kdyz stahnu posledni verzi (1.15) at i 1.14 jakoukoliv verzi kazda je v .exe a to bios nevidi. Windows k dispozici nemam to je jasne.

nečte ti to ide(??) mechaniku. radši se neptám, kde jsi před 5 měsíci koupil údajně ide mechaniku.
tak starý krám [Amilo Pi 2550] asi nezná usb dvd jako bootovací v biosu.
"funguje ale zbělá mi obrazovka a zdarec" - to vypadá na zásadní hw vadu.
ten .exe je samorozbalovací archív biosu, nebo co? proč máš vlastně šílené nutkání za každou cenu updatovat bios, když ti vůbec nejede notebook?
něco jako bios máš tady: https://support.ts.fujitsu.com/IndexDownload.asp?SoftwareGuid=0A160470-6159-4A05-ADCE-8568CD95D576 ... přesněji to je jen nový firmware pro dvd mechaniku nec, ne pro notebook. a ty jsi navíc mechaniku měnil, takže tě to nemusí zajímat.

doteď sis nenašel, jestli tomu jde updatnout ramka, nemáš ani bootovací flashku, jen máš v ruce asi 12 let starý krám.
můžeš mi říct jediný důvod, proč s tím pořád ztrácíš čas?
podívej se po repasovaných krámech tak za 5-6t.

Nevím, proč bumpuješ příspěvek. Odpověď si dostal. Nevím, proč se v tom hrabeš, když tomu očividně nerozumíš. U někoho, kdo tomu rozumí, by to mohlo být alespoň pro formu zábavy, ty jen nehodláš akceptovat, že stroj je za zenitem. Kup repas.

Že to funguje ale víš jen Ty sám,nějak jsi se nepochlubil,jak a co jsi spravil.Problémy jako nefunkční mechanika,málo RAM,nefunkční externí HDD,bělající obrazovka,flash BIOSu jsi vyřešil jak?Z poslední zprávy v 16:49 Protože je jich funkční i s novou RAM instalovany 32bit system 64 bit necham na jindy se to moc pochopit nedá.