Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reštartovanie PC pri hraní hier

Dobrý večer, ako ste už podla nadpisu zistili tak mám problém ,že sa pri hraní hier reštartuje PC. Normalne hrajem zrazu čierna obrazovka v slúchadlách zaseknutí zvuk a nasleduje reštart PC. Skúšal som rôzne hry a robí to pri každej ale pri každej hry je to rozdielne v časoch napr: hrajem world of tanks a tam to reštartuje pc cca 2xdenne. Hral som Resident Evil 2 a tam to za celu dobu čo som to prešiel reštartlo 1x. Pri Witcher 3 to tiež robi cca 2xdenne. Dnes som hral Resident Evil 7 a tam to robí každych cca 30minút proste pri každej hre sa občas PC reštartne ale v iných časových intervaloch. Skúšal som úplne odinštalovať grafické ovládače cez ten program DDU a nainštalovať nové a nič,robí to furt. Ešte aby som nezabudol mám 1 problém a to ,že keď zapnem hru čierna obrazovka zvuk počujem ale obraz nebeží(v slúchadlách počujem hru) sem tam sa obraz ukáže a zas čierny obraz no vyriešil som to tak ,že vytiahnem od monitora kábel zasunem ho naspet a už sa mi zobrazí normalne obraz(menu ve hre). Moja zostava: CPU-AMD Ryzen 7 3700x. Doska-Crosshair Hero VII. RAM-HyperXDDR4 16GB, 3200MHz . SSD-970 Evo Plus M.2. HDD-2.0TB 5400rpm. Zdroj-Seasonic 750W Gold+. Grafika-Asus rx 5700 xt tuf. Win10 pro. Monitor-24" AOC C24G1. Tipujem ,že chyba je v grafike len čo čítam tak sú dost špatne recenziu na tu grafiku a chystám ju v stredu reklamovat kedže je na nu 36mesiacov zaruka, ale ešte pred tym som sa rozhodol ,že vyskušam napísat sem možno mi pomôžete.

Mám tam ASUS ROG RYUO 120 vodníka. Teraz v pokoji mam 40-45 . Vlastne cely tento PC mám 2 mesiace neviem či to bude v tom cpu tých 75 som videl raz. Skáče to od tých 60 do 68 malo kedy nad 70 v zataži. Záleži to aj od hry napr: na world of tanks mam 55 aj ked hrám.

Tak teraz mám zapnuteho Witchera 3 všetko na max 55-63 teplota. Som myslel ,že sú to normalne teploty(nevyznám sa v tom) kedže mam tento PC nový cca 2 mesiace dokonca aj vodníka som dal na ten cpu tak som myslel ,že všetko s teplotami bude v poho.

No pozeral som ten návod na tej stránke. No už by sa nemal PC reštartovat po chybe som do odškrkol s toho nastavenie. Zapol som ten program a zatal tam nič neni vyskušam zapnut hru či to vypíše nejaku chybu do toho programu.

Nefunguje to asi robim niečo zle. Normalne som dal PC,vlastnosti,spuštanie a obnovovanie a odškrkol som Automaticky reštart pri zlyhanie systému a aj tak som zapol hru po chvile čierna obrazovka zaseknuty zvuk a reštart PC a v tom program nič neni zapísane.

Všetko je nové cca to ma 2 mesiace. Skladal mi to jeden známy tu v dedine čo sa tým zaoberá skladal mi aj dávnejšie PC (cca pred 7 rokmi) a ten mi drži aj do teraz(len som chcel už nejaký vykonejši). Ja som mu len napísal sumu aku si predstavujem dat za ten PC a on mi podla tej ceny poskladal PC+nainštaloval win.

Kukám Core Speed skáče z 3300MHz až na 4400MHz(ked nič nerobim 2400 až 3300). Ale to je asi v poho keď kukám že ten cpu má mat 3.6GHz (TDP 65W), Boost 4.4 GHz. Si pametam ,že ešte prvý deň som pozeral teplotu cpu a mal v pokoji 40-45stupnov hned prvý den čo som ho dostal.

Čiže keď dobre chápem a nemám v tom program žiadnu vypisanu chybu tak je to hardwerová chyba asi toho CPU alebo GPU. Ale nechápem prečo ked som odškrkol Automatický reštart po zlyhaniu systému sa aj tak automaticky PC reštartol.

RyZen 3700X, jestli tam mas boxovany chladic, tak teplota 70-75 ve hrach je normalni.

Vzhledem k tomu, ze vse nasvedcuje HW chybe, nikdo ti tu nepovi, co mas blbeho, je treba ozkouset ruzne komponenty a jestlize tu moznost nemas, tak proste servis a reklamace.

Muj tip, ze je blba grafika, jenom tip, ruku do ohne za to nedam.

Paměti jsi řádně otestoval? Je to Asus deska, ty s RAM mívají potíže kvůli agresivnímu časování. Zkontroluj v BIOSu frekvenci, latence a napětí, zda sedí vůči požadavkům modulů (bude na nich nálepka). Pokud nebyl proveden memtest, tak nechat běžet aspoň 2 kolečka, ideálně celý den.