Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reštartovanie PC pri hraní hier

Dobrý večer, ako ste už podla nadpisu zistili tak mám problém ,že sa pri hraní hier reštartuje PC. Normalne hrajem zrazu čierna obrazovka v slúchadlách zaseknutí zvuk a nasleduje reštart PC. Skúšal som rôzne hry a robí to pri každej ale pri každej hry je to rozdielne v časoch napr: hrajem world of tanks a tam to reštartuje pc cca 2xdenne. Hral som Resident Evil 2 a tam to za celu dobu čo som to prešiel reštartlo 1x. Pri Witcher 3 to tiež robi cca 2xdenne. Dnes som hral Resident Evil 7 a tam to robí každych cca 30minút proste pri každej hre sa občas PC reštartne ale v iných časových intervaloch. Skúšal som úplne odinštalovať grafické ovládače cez ten program DDU a nainštalovať nové a nič,robí to furt. Ešte aby som nezabudol mám 1 problém a to ,že keď zapnem hru čierna obrazovka zvuk počujem ale obraz nebeží(v slúchadlách počujem hru) sem tam sa obraz ukáže a zas čierny obraz no vyriešil som to tak ,že vytiahnem od monitora kábel zasunem ho naspet a už sa mi zobrazí normalne obraz(menu ve hre). Moja zostava: CPU-AMD Ryzen 7 3700x. Doska-Crosshair Hero VII. RAM-HyperXDDR4 16GB, 3200MHz . SSD-970 Evo Plus M.2. HDD-2.0TB 5400rpm. Zdroj-Seasonic 750W Gold+. Grafika-Asus rx 5700 xt tuf. Win10 pro. Monitor-24" AOC C24G1. Tipujem ,že chyba je v grafike len čo čítam tak sú dost špatne recenziu na tu grafiku a chystám ju v stredu reklamovat kedže je na nu 36mesiacov zaruka, ale ešte pred tym som sa rozhodol ,že vyskušam napísat sem možno mi pomôžete.

Mám tam ASUS ROG RYUO 120 vodníka. Teraz v pokoji mam 40-45 . Vlastne cely tento PC mám 2 mesiace neviem či to bude v tom cpu tých 75 som videl raz. Skáče to od tých 60 do 68 malo kedy nad 70 v zataži. Záleži to aj od hry napr: na world of tanks mam 55 aj ked hrám.

Paměti jsi řádně otestoval? Je to Asus deska, ty s RAM mívají potíže kvůli agresivnímu časování. Zkontroluj v BIOSu frekvenci, latence a napětí, zda sedí vůči požadavkům modulů (bude na nich nálepka). Pokud nebyl proveden memtest, tak nechat běžet aspoň 2 kolečka, ideálně celý den.