Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Smazaná data thunderbirdu

Zdravim, přešel jsem ze 7 na 10, udělal jsem čistou instalaci, samozřejmě data jsem si zazalohoval, ale neuvědomil jsem si, ze e-mail aplikace thunderbird maže zprávy se serveru a ukládá je do PC, samozřejmě jsem si tyhle data zapomněl vytáhnout a smazali se, windows.old je odstraněn, zkoušel jsem recuvu, soubor nalezla, ale jen Unrecoverable (this data cannot be found on disk), něco takového to napsalo, takže jsem bez šance získat doručené a odeslané e-maily zpět?
Předem děkuji, Dominik.

Jediná záloha je Image oddielu pod WinPE alebo Linuxom, lebo Thunderbird ukladá mejly v šifrovanej forme do užívateľských profilov a teda žiadna Recuva ani platený Recovery SW ich nedokáže retroaktívne obnoviť do správneho, čitateľného tvaru. Aj ak by si dáta vycucol, vrazil spolu so zložkou na svoje miesto, nebudú čitateľné Thunderbirdom.

Héée? Net píše?

Lenže na 100% zálohu zmesky veškerého obsahu osobných dát sa robí bitové záloha pri uspatom OS, aby sa nenarušila integrita údajov pri ich obnove.

Dokonca každý backupper dokáže spraviť live rozdielovú alebo prírastkovú metódu zálohy individuálnych zložiek niekam bokom s kontrolou CRC. Prípadne TotalCommander.

V každom prípade mať osobné dáta na systémovom oddiele predstavuje lamu.

Platí to nielen v prípade PK Thunderbird mať profilovú zložku s mailami na sekundárnom oddiele. Už aj z dôvodu multiboot/dualboot, či disponovať s možnosťou recovery viacero systémov na primárny oddiel, nielen pri páde alebo preinštalovaní OS.

takže jsem bez šance získat doručené a odeslané e-maily zpět?

ANo, pretoze..
- nepouzivas imap, vtedy zalohu riesit nemusis
- nemal si zalohu (spominany Mozbackup)
- data si obnovoval z beziaceho disku, kde si mal spusteny OS a dokonca si si donho este dovolil instalovat Recuvu = zmazal si si dalsie a dalsie sektory na disku., data sa obnovuju zasadne inym diskom ako je ten, kde sa tie data nachadzaju,