Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výdrž baterie

Dobrý den,
měl bych k Vám dotaz jedná se o výdrž baterie u notebooku Lenovo Notebook V310-15IKB (Lenovo) - typ 80T3.
nabije se na 100 % pak ho vypnu cca 5 dnů ho nepoužívám a když ho po 5 ti dnech zapnu tak je skoro vybití zbývá cca 8 až 10 %.

Je to normální nebo ne.

Děkuji za Vaši radu
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

To je notebook tak asi 3 roky starý. Baterie už je na odchodu - má malou kapacitu. Sto procent znamená sice sto procent kapacity, ale už malé. Zkus jak dlouho vydrží běžet jen na baterii, když ji předtím nabiješ na sto procent. Hádám tak deset minut...

Podle baterie dokážeš poznat stáří nb? Já bych jen rád upozornil, že snížit kapacitu baterie můžeš v pohodě i běžným pravidelným přehříváním, lithium je holt svině no :-) Kde se poslední dobou tady vyrojili tihle znalci? :-D

Jak by se jedno nebo druhé mohlo spálit? Obojí je udělané tak, aby to přežilo i 24/7 zátěž. Ani baterie ani adaptér z toho nebudou na větvi ale vážně kvůli tomu nespáchají bombový útok. Při vypnutém nb se nemá co jiného zahřívat než jen baterie a onen adaptér. Jsou lidi, co mají herní nb, nabíječku permanentně zapojenou, baterii nevyndávají a světe div se, pořád jim to běží. Musíš si občas uvědomit, že tyhle věci jsou dělané i pro úplné laiky, takže to musí být blbuvzdorné i vůči lidem, co sotva vědí, co to je myš :-)