Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zdroj - hlučnost

Zdravím, potřeboval bych pomoc, před týdnem jsem si koupil nový zdroj, protože jsem měl 7let starý Fortron HEXA 500W, který se mi zdál už poměrně hlučný a hlavně při jakékoliv hře se ta hlučnost doslova 3x zvedla. Tak jsem se rozhodl, že si koupím nový zdroj, koupil jsem si Gigabyte P650B. Po nainstalování super, zdroj a PC poměrně tichý, ve hrách úplně to samé. Naprostá spokojenost..Jenže uběhl týden a poslední dva dny, jde z PC hrozný hluk a z 99% to jde ze zdroje..jak kdyby jel 2x rychleji a mě to fakt strašně deptá..nevíte proč to udělalo? Investoval jsem do toho, abych už měl konečně klid od toho a stejně ten PC furt hučí...chladič mám SilentiumPC Fera3 HE1224, který mám nastavený na Silent a je tichý a ventilátor mám NOCTUA NF-S12A PWM..ten je při poslechu také tichý....grafiku MSI GeForce GTX1060 3GB...

A ještě bych měl dotaz, mám základní desku ASUS M5A97 R2.0 a mám tam dva sloty na grafickou kartu, jeden černý a jeden modrý..grafickou kartu mám vtom černém, ale ten je těsně nad zdrojem a fouká přímo na něj a podle mě tam grafika nemá dostatek místa kolik by mít měla, nicméně když to přehodím do modrého slotu, tak mi to nefunguje, mám pouze modrý obraz..nevíte také proč? a je v těch slotech nějáký rozdíl, že jeden je modrý a druhý černý?
http://screenshot.cz/0U/0U043/82811246_1164206620617159_1373103720295825408_n.jpg

Díky za rady.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

V BIOS nic nastavovat nemusíš, při spuštění PC je ta GPU automaticky detektovaná a zavedena při POST, z tvé strany nemusíš dělat nic.
Proč nejede nevím. Když ji budeš předělávat, tak vytáhni baterii CMOS pro výchozí nastavení / tovární obnovení BIOS, třeba to pomůže.

Jinak zkus v případě že stále nemáš obraz, odpojit vše nepotřebné, jako HDD, panel, zkrátka vše co k Boot a zobrazení nepotřebuješ, jen za účelem testu.
Jestli máš jen modrý obraz, tak zkus jinej video kabel a video vystup na grafické kartě (HDMI, DVI atd) popřípadě i monitor.
(nebo ji nech v PCIe2, ve hrách stejně rozdíl nepostřehneš a crossfire nepoužíváš)

Při přepojení černý obraz, tak jsem vyndal baterku a znovu zapnul a najelo to, ale s chybou ze F1 run setup BIOS nebo tak nějak. Tak jsem najel do BIOSu a uložil to a dále už zase černý obraz a nejde to. Tak to nechápu

Co s tím má teď společného Steam?
Zkus to trochu upřesnit, ta grafika je teď v jakém PCIe, a co ti jede a nejede.
(na tvém místě bych se v případě že OS s GPU na PCIe 1 zavede zaměřil na ovladače. Nejdříve bych je kompletně odstranil (pomoci DDU) i se složkou AMD pod C: a provedl "čistou instalaci", zavedení grafických ovladačů Nvidia + AMD chipset)

Nic, jen jsem to myslel tak že přes to poznám, že mi to najelo do windowsu protože jsem online. Nicméně jsem to teď zkusil znovu resetovat ten bios a nic neukládal, normálně dal ESC a enter a najelo to na plochu. Tam mi to po 20s aktualizovalo obraz a šlo to. Tak jsem to zkusil vypnout a zapnout a už to zase je černé :D tak já to nechápu.

No kašlu na to, přehodil jsem to zpět a nechám to vtom modrém, stejně jestli to výkon nezlepší...chtěl jsem to jenom kvůli tomu, aby ta grafická nebyla tak natěsno nalepená na zdroj. Nicméně teď mě teda trápí ta první otázka, proč je ten PC najednou tak hlučný..to se fakt nedá poslouchat ty větráky...zdroj nevydává žádné divné zvuky/pazvuky, ale prostě větráky běží naplno a je to 2x hlasitější než to bylo..Ale podle mě to přece nemůže být u nového zdroje..nevím, jestli to reklamovat?