Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přechod W7 na W10 zamrznutí PC

Zdravím, mám dotaz. Dělám upgrade počítače z W7 na W10, ale při instalaci je nutný restart, jakmile se počítač vypne, už nenaběhne systém. Obrazovka černá, zdroj jede, kontrolky na počítači svítí, ale obrazovka nic. Když vypnu a zapnu znovu normálně se rozjede, ale ohlásí chybu při instalaci a zůstanou W7. Co s tím? Díky moc.
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Dělám upgrade počítače z W7 na W10

Jak? Máš vytvořenou bootovací flešku? Disk před instalací naformátuješ?

...ale ohlásí chybu při instalaci

Přesné znění chyby je tajné?

Konfigurace a nastavení bios/UEFI by taky nebylo naškodu.

Z rozbaleného ISO W10, klik na Setup.exe, je možné vykonať tzv. Inováciu s prechodom na W10 priamo z gr.prostredie W7 so zachovaním dát.

Musí byť ISO W10 na ploche rovnakej bitovej verzie (x64/x32), ako je sedma.

Zisti, či je v Bios vypnutý SecureBoot, či máš nastavené Uefi v prípade GPT alebo Legacy.

Musí byť kompatibilný HW pre W10, inak Inštalátor zistí chybu.

Inovácia môže prebehnúť s ponechaním nastavení SW, ikoniek, súkromných dát, ktoré prevezme W10 z W7.

Ideálne je spraviť na fleške z ISO W10 bútovacie médium, napríklad Rufus, boot pre MBR. Použiť nástroj Diskpart.exe - Clean - set Active - format NTFS. Týmto sa zbavíš balastu, zmažeš nultý sektor na pevnom disku v zavádzači.