Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení tiskárny

Potřebovala bych poradit. Mám počítačovou síť s vytvořenou doménou, ve které jsou uživatele. K jednomu staršímu počítači s win xp sp2 jsem připojila tiskárnu HP 1020 a nasdílela ji. Poté jsem chtěla tuto tiskárnu využívat na novějším počítači přes síť. Bohužel se mi nepodařilo tiskárnu přidat uživateli, pouze jsem ji v síti našla, ale nepřidala. Počítač hlásil něco jako, že to není povoleno ve jeho aktivitách.
Když jsem tiskárnu zapojila naopak k novému počítači bylo vše v pořádku a sdílení fungovalo. Bohužel bych to potřebovala propojit obráceně.

nešlo to IMHO proto, že na tom PC nebyly ovladače pro novější systém.

Tak jako tak je to to nejhorší řešení. Lepším řešením je připojit tiskárnu k doménovému řadiči a nadíálet jej odtamtud a úplně nejlepší je kupovat tiskárny s vestavěným printserverem (a frontu opět vytvořit na doménovém řadiči), jsou dneska už směšně levné (v tvém případě by to byla HP LP1022n)

Pokud je na obou stejny operacni system, tak by stari pocitace na to vliv mit nemelo.
Jak radil tusim Touchwood, neinstaluj ovladace pres Setup (nebo automaticke spusteni) z CD.
Na tom pocitaci odeber tiskarnu a nech odstranit (pripadne odinstaluj) ovladace.
Pak tiskarnu pripoj a ovladace nech vyhledat na CD. Nainstaluje se skutecne jen to, co je potreba.