Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SSD Crucial - aktualizace firmware

Hoj borci,

mám SSD Crucial MX500, zjistil jsem, že je pro něj novější firmware. Samozřejmě píšou, že před aktualizací mám zazálohovat data abych o ně nepřišel, ale že bych o ně přijít neměl. Na SSD mám OS a nainstalované programy, zálohu samozřejmě mám. Jelikož jsem nikdy neaktualizoval firmware SSD, zajímá mě jestli po aktualizaci bude vše fungovat nebo opravdu o ty data přijdu a budu je muset obnovovat. Má s tím někdo zkušenost? Díky.

Stare servisni porekadlo rika : kdyz to funguje, tak do toho nestourej.
Nicmene pokud je vse v zaruce, tak smele do toho. Mas tak 99-99,5% sanci, ze se to podari.
Spust ten flash a postupuj podle napsanych pokynu.

pokud bys dělal skutečnou zálohu, ze které půjde obnovit funkční systém = image disku, pak tě selhání nemusí trápit. obnova podle velikosti zabere pár minut.
viz programy typu acronis true image, easeus todo backup, aomei backupper - u všech předpokládám nezávislé boot médium.

Určite aktualizuj, dáta zostanú neporušené ak to prejde bez chýb.

Ešte teda doplním jednu negatívnu skúsenosť s MX300. Po niektorom update začal časom nenápadne mrznúť nb, skúmaním som zistil že jeza tým niekoľko nečitateľných súborov. Vtedy som nakoniec disk sformátoval ich nástrojom, diagnostika tam ukazovala nejaké chyby. Ďalšie aktualizácie už boli v poriadku a disk slúži doteraz.

Kdyz uz je tu tenhle dotaz, je to fakt potreba to aktualizovat?

Mam tech SSD vic i MX500 a nikdy jsem se o firmware nestaral, drizm se te zasady, kdyz to funguje, ....

Takze cemu ten novejsi firmware pomuze? Delate ten update jeste nekdo na ssdecku?

Tak osobně občas aktualizuji firmware hned po zakoupení a pak to nechám tak.
Jestli se vyplatí nebo má cenu se řídím spíš jen obsahem "Relase" určité verze , jestli opravuje nějakou závažnou chybu, bezpečnost, výkonnostní nebo lepší optilizaci životnosti tak někdy ten update FMW provedu.
(o data jsem prozatím nikdy při UP nedošel, updatuji přes live tools, nepodsekávám ssd za běhu na kterém jede zrovna OS) .

MX500 už jsem kupil s M3CR023, ale předtím MX300 jsem aktualizoval několikrát snad 4x, když byla novější verze firmwaru, většinou nějaké bezpečnostní opravy a vylepšení kompatibility, ještě mám BX500 u toho jsem žádný firmware neviděl, možná ani nebude však je to nejlevnější verze ssd...