Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Padání náročnějších her

Ahojte,

Chtěl bych se zeptat, co vše mi může způsobit padání náročnějších - někdy i méně náročných her.
Hry jedou nádherně plynule na plné detaily. ale stává se, po cca 15-20 minutách, že mi padnou na plochu.
Zkoušel jsem mít zaplé programy na zátěž grafiky a CPU a žádný problém se neobjevil.
V příloze jsem poslal sestavu pomocí programu CPU-Z a výsledek HW-info (Win 10) po hraní CS-GO po 15 minutách než spadnul.
Všechny ovladače mám aktuální pomocí aktivovanému programu Driver Easy.

Předem říkám, že sestavu jsem neskládal já a ani tomu nijak extra nerozumím.

Děkuji všem za tipy a rady.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Řešení:

Teplotu technicky v HWInfo zjistíš. Spusť hru a můžeš alt-tabnout (či hodit na druhý monitor, jestli máš) a podívat se jaké jsou teploty. Monitoruje to i maximální teplotu.

Z daných screenshotů sice opravdu moc nevyčteme, ale něčeho jsem si všiml. Píšeš, že RAM jsou oficiálně na 3200 MHz. Avšak zjevně je někdo natlačil na 3466 MHz. A dle časování soudím, že se s nima nikdo moc nezabýval. Takže mám podezření, že RAM jedou na 3466 s časováním pro 3200. Což je velká šance, že stabilní nebude. To by i vysvětlovalo padání her. Nevím, jestli jsi to nastavil sám či někdo jiný, každopádně pravděpodobně to není správně. Vlez do biosu a dej je zpět na automatické nastavení. Všechno - frekvenci, časování (které však pravděpodobně na auto je) i napětí. Mohlo by to pomoct.

"Driver Easy" sice opravdu není ideální program, avšak možná to tentokrát není ten problém. Stejně bych však doporučoval reinstalaci systému, jelikož tento asi není v zrovna ideálním stavu. A na ovladače žádný programy, ručně stáhnout z stránek výrobce desky a grafické karty a pořadí - chipset, restart PC, grafika a zbytek.

Ach jo.

K čemu jsou ty přiložené obrázky? Z toho se má věštit?
Proč sis dojebal systém nějakým "Driver easy?"
Paměť někdo otestoval na stabilitu? Ne, nějaký CPU-Z a HWinfo k tomuto neslouží!
Ta grafika se nepřehřívá? Ne, nějaký CPU-Z a HWinfo k tomuto neslouží!
Zdroj, jeho značka a typ je pro tebe nejspíše sprosté slovo!

Jak jsem psal, jsem spíše uživatel....
Programy mi doporučovali evidentne tedfa taky rádobyodborníci pro zjištění situace.
Je fajn, že máš krásný koment k tomu jak jsem nemožný a dementní a nerozumím tomu, s tím asi souhlasím.
A můžeš teda pro nemožného dementa jako jsem já, doporučit nějaké řešení, které mohu vyzkoušet (názvy programů co mi pomohou a podobně).
BTW zde tedy parametry:

Ryzen 7 2700 4,1GHz, B450 Gaming PRO Carbon AC, 16GB DDR4 ADATA 3200, GTX 1070Ti Gainward 8GB, SSD 256GB NVMe m.2 + 1TB Toshiba 64MB cache, zdroj EVGA 600W bronze+, case NZXT H500,

Teplotu technicky v HWInfo zjistíš. Spusť hru a můžeš alt-tabnout (či hodit na druhý monitor, jestli máš) a podívat se jaké jsou teploty. Monitoruje to i maximální teplotu.

Z daných screenshotů sice opravdu moc nevyčteme, ale něčeho jsem si všiml. Píšeš, že RAM jsou oficiálně na 3200 MHz. Avšak zjevně je někdo natlačil na 3466 MHz. A dle časování soudím, že se s nima nikdo moc nezabýval. Takže mám podezření, že RAM jedou na 3466 s časováním pro 3200. Což je velká šance, že stabilní nebude. To by i vysvětlovalo padání her. Nevím, jestli jsi to nastavil sám či někdo jiný, každopádně pravděpodobně to není správně. Vlez do biosu a dej je zpět na automatické nastavení. Všechno - frekvenci, časování (které však pravděpodobně na auto je) i napětí. Mohlo by to pomoct.

"Driver Easy" sice opravdu není ideální program, avšak možná to tentokrát není ten problém. Stejně bych však doporučoval reinstalaci systému, jelikož tento asi není v zrovna ideálním stavu. A na ovladače žádný programy, ručně stáhnout z stránek výrobce desky a grafické karty a pořadí - chipset, restart PC, grafika a zbytek.

Není zač, tak snad to již pojede. :-)

(docela se divím, že vůbec šel přeinstalovat Win.. z mé zkušenosti s nestabilníma RAM se většinou instalace někde v brzké části zasekla či vyhodila nějakou chybu)

Edit: Možná bych doporučil kompletně dát BIOS do defaultního nastavení. Ještě koukám, že procesor, který má mít frekvenci mezi 3,2 a 4,1 GHz je zaseklý na 3,65 a ještě k tomu s dost vysokým napětím pro tuto frekvenci. Zbytečně topí navíc a ty ztrácíš výkon. Pak akorát zase zapni XMP profil pro RAM, ať ti běží na 3200 a ne 2666. Nic dalšího než zapnutí XMP však již není třeba měnit.

Jestli ti hry padají na plochu, tak je možné, že se ti do popředí dere nějaký proces, který ti hru shodí na plochu. Vypni antivir pokud používáš, a povypínej vše ve správci úloh (Ctrl+Shift+Esc) v záložce po spuštění a vyzkoušej hru. Ty procesy po spuštění lze zase zapnout.